Dnes je 25.septembra 2022, meniny má Vladislav

Vlnené poťahové textílie od dánskej značky Kvadrat

Textílie Sabi, ktoré vytvorila návrhárka Louise Sigvardt z Kodane, sú vyrobené z priadze z panenskej vlny a postindustriálnej recyklovanej vlny.

Na farebnú niť sa použila panenská vlna, zatiaľ čo recyklovaná vlna pochádza z priadze Wooltex. Tá je zafarbená tmavšími tónmi, aby sa vytvorila dynamická hĺbka.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sonja Skogster (@sonjaskogster)

Sigvardt dostala nápad na vytvorenie Sabi pri rekonštrukcii vlastného domu, v ktorom sa začala zaujímať o vrstvenie farieb a textúr. “Pracovala som s farbami a kombináciami, ktoré sa objavia, keď odlúpnete vrchné vrstvy,“ vysvetlila Sigvardt.

Na splynutie stretnutia medzi minulosťou a súčasnosťou používa Sabi bohatú paletu živých farieb, ktoré spájajú súčasné farby s odtieňmi typickými pre 70. a 80. roky 20. storočia. Kombinácia týchto farieb dodáva Sabi vizuálnu hĺbku a vytvára viacrozmerný efekt.

“Ako sa pohybujete smerom k textílii, odhaľuje rôzne úrovne, až nakoniec vyjdú jednotlivé farby,” vysvetlila značka Kvadrat.

Sabi je súčasťou jesennej kolekcie Kvadrat 2021, ktorá obsahuje sériu textílií. Tie stelesňujú hodnoty značky ako vizionársky dizajn, presnosť farieb, inžiniersku dokonalosť a funkčný výkon.

Ktorá z textílií najviac zaujala vás? Podeľte sa o váš názor v komentároch pod článkom.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 2x
  • 0x
  • 3x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie