Dnes je 26.mája 2024, meniny má Dušan

Dizajnové bývanie v zrekonštruovanom senníku z 19. storočia

Krása pôvodnej stavby

Jednoposchodové obydlie s názvom Woodthorpe Stables sa nachádza v rezidenčnej štvrti mimo trhového mesta Goldaming. V 50. rokoch bol objekt renovovaný, no od roku 2015 je nevyužívaný. Londýnska spoločnosť Delve Architects, ktorá bola poverená prerobením budovy na dom s dvoma spálňami, odstránila doplnky a povrchové úpravy z 50. rokov. Tak odhalili a nechali vyniknúť pôvodnú formu a význam stodoly.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa delve (@delvearchitects)

“Kamenné múry boli v dobrom stave a strecha bola nedávno znovu položená. Aby sme znížili uhlíkovú stopu projektu, namiesto toho, aby sme všetko zbúrali a začali odznova, sme sa rozhodli pre rekonštrukciu,” povedal autor Edward Martin pre portál dezeen.com.

Nové a staré

Hrubý kameň a tehlové steny stodoly nesú znaky predchádzajúcich otvorov a úprav. Tie spoločnosť Delve Architects použila ako pozadie pre moderné vybavenie a dve nové prístavby.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa delve (@delvearchitects)

Štruktúra pôvodnej stodoly v tvare písmena L obklopuje na severe murovaný dvor a kľúčovým cieľom projektu bolo zlepšiť spojenie medzi touto záhradou a domom.

Na západnom konci stodoly bola odhalená konštrukcia sedlovej strechy vo veľkom obytnom priestore s malou prístavbou s kuchyňou a jedálenským kútom s výhľadom do záhrady.

Pozdĺž bloku spálne na východe bola pridaná zasklená chodba, ktorá vedie popri izbách, ktoré možno úplne otvoriť do záhrady posuvnými dverami s dreveným rámom. V strede tohto bloku je nová kúpeľňa, dokončená modrým terazzom a šesťhrannou dlažbou.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa delve (@delvearchitects)

Rámy z duglasky z moderných doplnkov boli ponechané odkryté, aby odrážali pôvodné drevené strešné trámy viditeľné v stodole. Z vonkajšej strany sú obložené cédrovým šindľom. “Vnútorným vystavením štruktúry môžete vidieť jasnú definíciu medzi novým a starým,” povedal Martin.

Vedeli by ste si predstaviť bývanie v tomto unikátnom objekte z 19. storočia? Napíšte nám do komentára váš názor.

Mirka

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 6x
  • 0x
  • 0x
  • 4x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie