Dnes je 25.septembra 2022, meniny má Vladislav

Šanghajský komplex s tisíckou stromov na oporných stĺpoch

Najžiarivejšia perla nábrežia

Komplex s prívlastkom “Shanghai’s Hanging Gardens of Babylon” bol navrhnutý pre developera Tian An. Zaujímavý je práve tým, že obsahuje 1 000 stĺpov so stromami a inými rastlinami.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa RADII (@radii.china)

Nachádza sa vedľa mestskej umeleckej štvrte M50 a verejného parku. Výstavba sa bude rozprestierať na ploche 300 000 metrov štvorcových a po dokončení bude zahŕňať reštaurácie, múzeá a galérie, ako aj množstvo historických budov.

“Stane sa najžiarivejšou ‘perlou’ pozdĺž 42-kilometrového nábrežia Suzhou Creek v centre Šanghaja,” uviedol vo vyhlásení Song Shengli, zástupca riaditeľa propagačného oddelenia mestského obvodu Putuo.

Oporné stĺpy ako kvetináče

Heatherwickov návrh zahŕňa stĺpy, ktoré poskytujú štrukturálnu podporu pre budovu a zároveň slúžia aj ako dekoratívne kvetináče. Vo vnútri týchto stĺpov je skrytý zavlažovací systém, ktorý sa stará o závlahu až 70 rôznych druhov stromov.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ryan Hsu (@marumori3304)

Druhá fáza projektu, vyššia stavba, ktorá bude obsahovať visuté záhrady, je vo výstavbe a mala by byť otvorená o dva roky. Obe časti zástavby sa nachádzajú na mieste bývalej továrne na múku, ktorej časť bola začlenená do nového komplexu, vrátane starej zvonice, ktorá bude teraz slúžiť ako vyhliadkový výťah.

“Cieľom bolo vytvoriť teplú a živú štruktúru s harmonickým vzťahom medzi človekom a prírodou,“ povedal podľa portálu dezeen.com Huang Jingsheng, generálny manažér marketingu projektu.

Ako na vás pôsobí tento unikátny projekt plný zelene? Napíšte nám do komentára pod článkom.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 1x
  • 0x
  • 6x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie