Dnes je 30.novembra 2022, meniny má Ondrej/Andrej

Bludisko skúma, ako dospelí a deti pristupujú k priestoru

Oslava hry

Listening to Joy, ktorý je otvorený pre návštevníkov všetkých vekových kategórií, je labyrintový interaktívny herný priestor. Tvoria ho zakrivené sieťované steny so vzorovanými jasnými grafikami.

Na rozdiel od bežného bludiska sú sieťové panely zakryté zipsami, ktoré sa dajú otvárať a zatvárať, takže návštevníci môžu priestor prerobiť, namiesto toho, aby zostali uväznení v slepej uličke.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa YINKA ILORI (@yinka_ilori)

Ilori navrhol Listening to Joy ako spôsob uctenia si hry, správania, ktoré je inštinktívne pre deti, ale menej pre dospelých. „Počúvanie Joy je oslavou hry, základným zážitkom pre radosť zo života, ako aj pre precvičovanie našich zručností pri riešení problémov,“ povedal podľa portálu dezeen.com autor.

Steny na zips majú odrážať to, čo V&A Dundee opisuje ako často protichodné priestorové vzory, ktoré tvoria dospelí a deti, keď zažívajú priestor. Deti majú tendenciu byť plynulé a neracionálne, zatiaľ čo dospelí majú viac kontrolovaný a lineárny prístup, pričom sledujú implikované hranice.

Skúmanie zvukov, farieb a vzorov

Listening to Joy obsahuje okrem bludiska aj hudobnú zložku. V priestore sú zasadené dva kruhové xylofóny, ktoré pozývajú návštevníkov ozvučiť sa. Hudba vytvorená prostredníctvom nástrojov sa nahráva a bude primiešavaná do skladieb, ktoré majú za cieľ zdokumentovať zvuky priestoru a prostredníctvom nich aj radosť, ktorú návštevníci pocítili.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa YINKA ILORI (@yinka_ilori)

„Hra by mala spájať, preto som vytvoril túto inštaláciu pre návštevníkov všetkých vekových kategórií, aby v spoločnom priestore skúmali zvuky, farby a vzory. Dúfam, že Listening to Joy podnieti predstavivosť a všetkým nám pripomenie silu hry,“ dodal na záver Ilori.

Listening to Joy bol vytvorený špeciálne pre V&A Dundee a je inštalovaný na prízemí Locke Hall. Otvorené bude do 24. apríla 2022.

Napíšte nám, koho by ste do tohto hravého bludiska plného farieb najradšej zobrali vy.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 1x
  • 4x
  • 3x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie