Dnes je 05.oktobra 2023, meniny má Viera

Prvý kočovný hotel na svete od startupu Moliving

Iný pohľad na hotel

Moduly, ktoré Moliving opisuje ako prvý koncept kočovného hotela na svete, navrhol interný tím pod vedením architekta Stevena Chena a prevádzkovej riaditeľky spoločnosti Moliving Hanny Bem.

Moduly by mali byť umiestnené popri stálych štruktúrach, v ktorých sa nachádzajú služby pre hostí.

Ak sa potreba izieb v hoteli zmení, moduly sa môžu podľa spoločnosti presunúť na nové miesto bez väčších problémov. “Moliving ponúka majiteľom pozemkov a hotelierom možnosť postaviť hotely za zlomok ceny tradičného hotela,” uviedla podľa portálu dezeen.com spoločnosť.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa MOLIVING (@moliving.co)

Okrem toho uviedla, že moduly umožňujú vlastníkom pozemkov investovať do nehnuteľností efektívnejším spôsobom.

Prvá nehnuteľnosť, Hurely House, by mala byť otvorená túto jar na pozemku s rozlohou 22 hektárov v meste Hurley v Hudson Valley. Modelová jednotka bola dokončená na jeseň a celý hotel bude pozostávať zo 60 modulov.

Nehnuteľnosť je spoločným podnikom medzi Moliving, ktorý vlastní jednotky a bude slúžiť ako prevádzkovateľ hotela a Arizona Investissements so sídlom v Luxemburgu, ktorá vlastní pozemok.

Bývanie, spánok i práca

Moduly sú konštruované spoločnosťou SG Blocks, modulárnym výrobcom so sídlom v Brooklyne.

Každá obdĺžniková jednotka je dlhá 14 metrov a celková plocha je približne 37 metrov štvorcových. V prednej a zadnej časti jednotky sú tiež dve paluby, každá s rozlohou 11 štvorcových metrov.

Jednotky môžu stáť samostatne alebo môžu byť zoskupené. Vyznačujú sa mierne šikmými strechami a fasádami, ktoré môžu byť v závislosti od lokality obložené rôznymi materiálmi. “Môžu byť navrhnuté na mieru na základe zvoleného miesta pomocou inovatívnych systémov obloženia,” uviedol tím o moduloch.

Vnútri sú oddelené priestory na bývanie, spánok i prácu. Vstavanú manželskú posteľ je možné premeniť na pár oddelených postelí. V moduloch sa nachádza i kúpeľňa, no chýba kuchyňa.

Tým kládol dôraz na uvedenie denného svetla. „Okná od podlahy až po strop a priečne okná v celej jednotke spolu s nadrozmerným strešným oknom v kúpeľni umožňujú hosťom kochať sa výhľadom,“ uviedli autori.

Aplikácia a smart riešenia

Všetky jednotky sú vybavené smart televízorom, bezdrôtovým reproduktorom, USB portom, trezorom, vlastným barom a elektronicky ovládanými žalúziami. Medzi high-tech prvky patrí UV dezinfekčná stanica a tabletový riadiaci systém.

Vedeli ste, že? Moliving tiež pracuje na vytvorení mobilnej aplikácie na obstaranie všetkých funkcií ubytovania v prednej a zadnej časti domu, od registrácie až po žiadosti o ďalšie vankúše.

Strešné solárne panely generujú energiu, ktorá sa následne ukladá do lítiovej batérie. Každá jednotka má zároveň svoj vlastný systém recyklácie vody. „Každá jednotka Moliving môže byť plne sebestačná s možnosťou nastavenia mimo siete alebo pripojením k hostiteľskej budove v priebehu niekoľkých minút,“ uviedol tím.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa MOLIVING (@moliving.co)

Spoločnosť dúfa, že expanduje za hranice New Yorku. Okrem USA sa spoločnosť zameriava na krajiny ako Francúzsko, Taliansko a Španielsko. Moliving sa zaujíma najmä o sezónne destinácie, kde má obsadenosť hotelov tendenciu stúpať a klesať.

„S ohľadom na mobilitu môže Moliving predpovedať sezónny dopyt a prispôsobiť dodanie miestností tak, aby zodpovedali dopytu v reálnom čase,“ uviedla na záver spoločnosť.

Vedeli by ste si niečo podobné predstaviť aj na Slovenku? Napíšte nám váš názor do komentára pod článkom.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 4x
  • 0x
  • 3x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie