Dnes je 22.septembra 2023, meniny má Móric

Ako vyzerá verná replika rodného domu a záhrady Christiana Diora?

Dizajnérska firma Bureau Betak so sídlom v Paríži vytvorila repliku rodného domu a záhrady Christiana Diora s 19 000 kvetmi. Pozrite sa s nami na projekt vytvorený pre prehliadku pánskeho oblečenia Dior Jar/Leto 2023.

Prehliadka pánskeho oblečenia sa konala 24. júna na pozemku parížskeho kostola Val-de-Grâce.

Výstavný priestor Bureau Betak pre Dior pozostával z dvoch kópií domov, ktoré boli spojené trávnatým trávnikom pokrytým 19 000 kvetmi. Po prehliadke boli kvety znovu vysadené v areáli Val-de-Grâce.

Jeden z dvoch kópií domov bol menší model detského domu Belle Epoque, zakladateľa Diora Christana Diora v Granville vo Francúzsku. Model zobrazoval lososovo-ružový exteriér budovy a dekoratívnu fasádu s červenými a bielymi detailmi.

Druhý, Charleston Farmhouse, replika modelu georgiánskeho statku v Sussexe zo 17. storočia, ktorý kedysi patril britskému maliarovi Duncanovi Grantovi.

Vedeli ste, že? Obe štruktúry boli usporiadané na opačných koncoch priestoru, ktorý bol vymurovaný a zahalený do snímok stromov, modrej oblohy a výhľadu na oceán, aby sa replikovalo okolie pôvodných domov.

Medzi vzorovými domami bola inštalovaná tráva, podobne ako trávniky francúzskych a britských vidieckych rezidencií. V súlade s motívmi krajiny a záhrady vo výstavnom priestore bola kolekcia inšpirovaná vzhľadom záhrady. Niektoré modelky sa objavili na móle s 3D tlačenými záhradníckymi klobúkmi v tvare pergol.

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 7x
  • 3x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie