Dnes je 05.decembra 2023, meniny má Oto

Skulpturálny labyrint dielikov puzzle alebo inštalácia dizajnérskej skupiny Brash Collective

Dizajnérska skupina Brash Collective vytvorila skulpturálny labyrint dielikov puzzle pre inštaláciu Intentionally Opaque v SCI-Arc Gallery.

Kolektív, ktorý spolu založili člen fakulty dizajnu SCI-Arc William Virgil a architektonická dizajnérka Majeda Alhinai, chcel prostredníctvom práce preskúmať myšlienky všímavosti a sebauvedomenia.

Preto prišli s inštaláciou, ktorej povrch odráža brázdy ľudského mozgu a je rozdelený na kúsky puzzle. Týmto krokom chceli autori zaujať nezvyčajný prístup k stavebnej tehle, ktorý nebude vyžadovať žiadny spojovací materiál.

Na dosiahnutie presnosti vyžadovanej od vzorovania a hrán puzzle použili stroje počítačového numerického riadenia (CNC), proces, o ktorom William Virgil tvrdí, že je v sochárstve zriedkavý, hoci je bežný v iných oblastiach dizajnu. „Považujeme to za modernú renesanciu, pokiaľ ide o sochárstvo,“ povedal podľa portálu dezeen.com. “Digitálne nástroje nám dnes umožňujú obísť zdĺhavý a namáhavý proces toho, čo by museli podstúpiť sochári v 17. storočí a zároveň zachovať integritu detailov,“ dodal.

Intentionally Opaque má podobu labyrintu ako spôsob, ako preskúmať emocionálne zdravie. Dizajnéri majú v úmysle fungovať na symbolickej aj doslovnej úrovni. Ide o analógiu pre proces sebauvedomenia, ale je to aj doslovné miesto, kam môžu ľudia vstúpiť, aby si precvičili všímavosť a sebareflexiu.

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie