Dnes je 27.novembra 2022, meniny má Milan

Unikátna inštalácia v Amsterdame vytvorená z bezpečnostných pások

Španielska umelecká skupina SpY stojí za unikátnou inštaláciou Barrier Tape v hlavnom meste Holandska.

Inštalácia na ploche 1 600 metrov štvorcových dekontextualizuje prvok, ktorý je bežnou súčasťou mestského verejného priestoru. Už z názvu inštalácie je zjavné, že ide o bariérovú pásku.

„Barrier Tape pokračuje v kinetickej inštalačnej línii práce založenej na skutočných objektoch a hypnotických vzorcoch. Dielo dekontextualizuje každodenný mestský prvok používaný na kontrolu a úpravu pohybu ľudí a používa ho na vytvorenie inštalácie s rozlohou 1 600 metrov štvorcových,“ opisuje dielo na oficiálnej stránke spy-urbanart.com umelecká skupina.

Rôzne veľké kusy pásky visia vo výške troch metrov a vytvárajú priestor pre priechod peši alebo na bicykli. Pri vetre sa inštalácia neustále mení a spolu so zvukovou kulisou, ktorá je jej súčasťou, vytvára unikátnu atmosféru a zážitok. „Kúsky pásky sa hojdajú v súzvuku s vetrom, vytvárajú vlnový pohyb v celej skladbe a vytvárajú intenzívnu, náhodnú zvukovú scénu,“ uvádzajú autori zo SpY.

„Výsledkom je obrovská plocha s neustále sa meniacou formou, po ktorej sa môžu návštevníci pohybovať. Vo vnútri diela opakovaný prvok privádza diváka do prechodného stavu dezorientácie,“ dodáva skupina na záver.

Pre viac informácií z oblasti dizajnu a architektúry nás nezabudnite sledovať aj na sociálnych sieťach.

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 7x
  • 0x
  • 6x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie