Dnes je 27.novembra 2022, meniny má Milan

Za interiérom reštaurácie v centre Prahy stoja slovenské štúdiá Gut Gut a Grau Architects

Slovenské ateliéry Gut Gut a Grau Architects navrhli interiér ázijskej reštaurácie BO District v centre Prahy.

Monochromatická farebnosť

Interiér vo veľkej miere definuje monochromatická farebnosť, ktorej cieľom je zvýrazniť pestrosť a estetiku ázijských jedál. Priestor tiež rešpektuje pôvodné kvality historickej budovy, ktoré zvýrazňujú čisté detaily. Autori zjednotili inak členitý interiér reštaurácie s viacerými výškovými úrovňami a doplnili ho solitérnymi prvkami.

„Pri vstupe do reštauračnej časti je dominantný box zo šedej MDF dosky vytvárajúci kulisu pre bar z bieleho obkladu. Tento box nielen, že zakrýva nerovnosti priestoru, ale skrýva v sebe zázemie, či schodisko vedúce do privátnejšej časti reštaurácie a kuchyne. Celú kompozíciu dopĺňa výrazné nerezové svietidlo nad barom. Integrujúcim prvkom v interiéri je opakujúca sa rámová konštrukcia z ťahokovu. Táto štruktúra dáva priestoru jemný charakter intimity a ponecháva ho stále transparetným,“ uvádza štúdio Grau Architects na oficiálnom webe grau.sk. Rovnako dopĺňa, že komplementárny detail interiéru predstavujú rúrkové zábradlia v zelenej farbe.

Osvetlenie a atmosféra

Vedeli ste, že? V spodnej časti reštaurácie sa zachoval pôvodný gastro výťah obalený do ťahokovu.

Tento prvok dopĺňa sekundárny pult obložený bielym obkladom. Steny a vysoké klenbové stropy boli zjednotené prostredníctvom novej omietky. Tá podľa autorov priestor presvetľuje a dodáva mu jemnú textúru. „Kontrastne k svetlému interiéru sa zrealizovalo zázemie s toaletami v čiernom kolorite. Vložený mobiliár je jednoduchý, stoly sú vyhotovené z bukovej preglejky so zelenými kovovými nohami doplnené bukovými stoličkami,“ vysvetľuje štúdio.

Neoddeliteľnou súčasťou je podľa opisu autorov i osvetlenie interiéru, ktoré dotvárajú atmosféru reštaurácie BO District. „Bodové svetlá pospájané pásovinou sú nasmerované na stoly a vytvárajú priestorovú štruktúru. Dopĺňajú ich dva neony, línia a kruh. Svetlá sa stávajú dôležitými ingredienciami dokresľujúcimi atmosféru reštaurácie a vytvárajúcimi perfektnú scénu pre stolovanie.“

S kým by ste toto unikátne bistro v centre Prahy navštívili vy? Podeľte sa s nami o vaše dojmy v komentároch pod článkom.

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 2x
  • 0x
  • 0x
  • 7x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie