Spoznajte 4 najvtipnejšie návrhy na rekonštrukciu Notre Dame

Ikonická katedrála Notre Dame v Paríži sa pred niekoľkými mesiacmi zmietala v plameňoch. V predchádzajúcom článku sme vám priniesli najzaujímavejšie návrhy na rekonštrukciu. Na internete sa však šíria rôzne, hlavne vtipné, návrhy na jej rekonštrukciu. S návrhmi prichádzajú obyčajní ľudia ale aj renomovaní architekti. Pripravili sme pre vás výber tých najvtipnejší návrhov.

0
388
Notre Dame bazén
Photo by @ejeinteriors on instagram
Bazén

Väčšina architektov sa pri návrhoch novej strechy Notre Dame zameriava na obnovenie veže, zničenej počas požiaru. Spoločnosť Ulf Mejergren Architects poňala rekonštrukciu inak. Prišla s návrhom strechu pretvoriť na verejný bazén. Architekti, ktorí sa na návrhu podieľali si myslia, že najmä turisti privítajú možnosť užiť si výhľad na Paríž a zároveň sa osviežiť v bazéne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Notre New Dame (@notrenew),

Parkovisko

V skutku zaujímavý návrh novej strechy katedrály prišiel od ministra mobility a verejnej infraštruktúry pre región hlavného mesta Belgicka – Brusel, od Pascala Smeta. Budúcu strechu Notre Dame si predstavuje ako veľké parkovisko. Jeho návrh v celku súhlasí s jeho funkciou, čo si všimli mnohé médiá. Niektorí používatelia sociálnych sietí dokonca Smetov návrh vylepšili po svojom a k pôvodnému parkovisku pridali niekoľko ďalších poschodí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Notre New Dame (@notrenew),

McDonald’s Notre Dame

Nápad pretvoriť zničenú strechu Notre Dame na pobočku reštaurácie McDonald’s pochádza zo sociálnych sietí. Ľudia sa s rôznymi návrhmi naozaj vybláznili.
Mnoho z nich vidí v tomto návrhu kritiku dnešnej kapitalistickej spoločnosti. Iní ho zase považujú za bizarnú odpoveď na už aj tak smiešne nápady. Ak si chcete prečítať serióznejšie nápady, tu je 6 najzaujímavejších návrhov na rekonštrukciu. Ale pokračujme ďalej. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Notre New Dame (@notrenew),

Cirkus

Ďalší návrh novej strechy pochádza od neznámeho autora. Do povedomia sa rovnako ako predchádzajúci, dostal cez sociálne siete. Cieľom tohto návrhu je strechu prerobiť na cirkusový stan a v centre mesta tak vybudovať netradičné miesto pre zábavu a kultúru.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Notre-dayummmm (@notredayum),

Napriek tomu, že vyššie spomenuté nápady sa niektorým ľuďom páčia, katedrála Notre Dame patrí medzi svetové kultúrne dedičstvo UNESCO, takže jej rekonštrukcia musí byť v súlade s názormi pamiatkarov. 

Čo si o návrhoch myslíte? Napíšte nám do komentára, ktorému z nich by ste dali vy možnosť zažiariť na streche tejto významnej katedrály. Podeľte sa o svoje kontroverznejšie či skôr tradičné návrhy s priateľmi a článok zdieľajte aj medzi sebou.

Andrea

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto