Dnes je 26.novembra 2022, meniny má Kornel

Excelentné vzdelanie v Gateway budovách

Budovy Gateway

Návrh a realizáciu budov mali na starosti architekti zo spoločnosti Bennetts Associates sídliacej v Londýne. Projekt bol dokončený v roku 2013, pričom obe budovy stoja na ulici Woodstock Road, teda v centre diania univerzitného života. Pod strechami budov Gateway nájdete päť poschodí, ktoré ponúkajú 54 izieb pre študentov, kancelárie pre vysokoškolských učiteľov a pracovníkov a taktiež viacero zasadačiek slúžiacich na rôzne stretnutia. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Development Office (@stantonyscollege),

Revolučný dizajn

Strecha komplexu reprezentuje honosnosť viktoriánskych domov, zatiaľ čo materiály ako kameň a oceľ sú nadčasovými prvkami súčasnosti. Spojením týchto materiálov sa architektom podarilo vytvoriť autentickú budovu. Svojim vonkajším vzhľadom skutočne pasuje do pôvodnej štvrte, charakteristickej najmä úzkymi uličkami. 

V interiéri budovy nájdete tradičné prvky po boku tých moderných. Schodiská spájajúce jednotlivé poschodia budovy sú točivé, postavené z orechového dreva so špeciálnou povrchovou úpravou. Zariadenie je o niečo modernejšie, riešené tak, aby spĺňalo požiadavky rýchlo sa meniaceho prostredia vzdelávania sa.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jürgen Dünhofen (@jdunhofenart),

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bennetts Associates (@bennettsassocs),

S dôrazom na ekologickú udržateľnosť

Budovy Gateway patria z hľadiska udržateľnosti k vysoko efektívnym. Ich konštrukcia sa vyznačuje prvkami pasívneho dizajnu. Ten prispieva k správnemu hospodáreniu so zdrojmi energie. Na strechách budov nájdete okrem presklených kancelárií aj solárne panely či tepelné čerpadlá. Zabezpečujú väčšinu energie potrebnej na prevádzku budov.

Samotná univerzita je na projekt budov Gateway hrdá, pričom si pochvaľuje najmä ekologickú udržateľnosť a nový vzhľad. Ten dodáva celému komplexu moderný nádych. Okrem toho, budovy Gateway pomohli vyriešiť problém s ubytovaním pre študentov, ktorých v oblasti študuje naozaj veľa. Univerzita tak prišla k novým zdrojom príjmov, ktoré môže ďalej investovať do zlepšovania možností pre študentov.

Využili by ste možnosť študovať v budovách, ktoré sú na vzdelávanie maximálne prispôsobené, ale zároveň vynikajú svojim dizajnom? Dajte nám vedieť a napíšte do komentára ako na vás tieto priestory pôsobia. Podeľte sa o zaujímavý článok aj s vašimi priateľmi.

Andrea

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 4x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie