Zalyžovať sa dá už aj v centre mesta – v Dánsku

Omrzeli vás slovenské či rakúske lyžiarske strediská a hľadáte zaujímavú zimnú dovolenku? Potom určite navštívte Kodaň, hlavné mesto Dánska. Nachádza sa tu totiž lyžiarska zjazdovka, ktorá je skutočne unikátna. Podobnú nenájdete nikde na svete.

0
94
lyžiarska zjazdovka v strede mesta
Photo by @arch_union on Instagram

Možno si poviete, čo je to za nezmysel, aby bola lyžiarska zjazdovka v Kodani, no je to tak. Síce Kodaň nie je žiadne lyžiarske mesto a zimné lyžiarske strediská by ste tu hľadali len márne, v centre mesta si však zalyžovať môžete. Lyžiarska zjazdovka sa totiž nachádza priamo na streche ekologickej spaľovne. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Trude (@trudy.hadley),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matias (@matiassorlando),

Ide o modernú spaľovňu, ktorá namiesto spaľovania fosílnych palív spaľuje odpad a premieňa výfukové plyny na energiu. Vytvára rýdzo ekologickú elektrinu pre viac ako 30 000 domácností a ústredné kúrenie pre vyše 70 000 domácnosti.

Neprehliadnite aj mestá budúcnosti s efektívne využitým priestorom či článok o hoteli Parkroyal on Pickering, spájajúci ekológiu s hotelierstvom.

Lyžiarska zjazdovka s názvom Amager Bakke s umelým povrchom má dĺžku 450 metrov a klesanie od 45 % v najstrmšom bode až po 14 % v spodnej časti svahu. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VisitCopenhagen (@visitcopenhagen),

Na turistov tu čakajú štyri vleky, ale i rôzne iné služby. Na vrchole zjazdovky totiž nájdete reštauráciu, kým v spodnej časti na vás čaká predajňa, požičovňa lyží alebo kaviareň. Na jednej strane z tejto budovy má ešte vzniknúť lezecká stena, ktorá sa bude môcť pýšiť titulom: najvyššia lezecká stena v severnej Európe. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Denmark In New York (@denmarkinny),

Týmto projektom chceli architekti vytvoriť unikátne miesto na oddych a relax priamo uprostred mesta Kodaň. 

 „Chceme byť miestom, kde rodiny trávia víkendy, kde sa stretávajú priatelia, kde študenti strávia svoj čas outdoorovými aktivitami a miestom, kde si ľudia z Kodane prídu oddýchnuť, zacvičiť a spolu sa zabaviť. Chceme byť medzníkom v Kodani a styčným bodom všetkých okolo nás“ píše sa v oficiálnej tlačovej správe. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marie Bascone (@marieohdoch),

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite nám dať lajk. Do komentára nám zároveň môžete napísať, na akej netradičnej zjazdovke ste lyžovali vy. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Edificart Construtora (@edificart),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Benjamin Büsman (@benjamin.b_sman),

Martin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto