Dnes je 24.mája 2022, meniny má Ela

  • Dizajn
  • 0
  • 29. decembra 2019, 11:59
  • 1 m, 57 s

Evolúciou neprechádza len ľudstvo, ale aj dizajn

Spôsob, akým si navrhujeme naše byty, je priamym výsledkom svetových udalostí, ktoré ľudia nedokážu ovplyvniť. Na výstave SPACES mohli návštevníci v novembri vidieť ukážky rozdielov v interiérovom dizajne v priebehu desaťročí. Autori sa snažili dokázať, že analýza týchto priestorov môže ponúknuť širšiu sociologickú reflexiu.

Pri návšteve Bruselu vám odporúčame navštíviť aj obrovskú reprodukciu moleky – Atómium. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ADAM – Brussels Design Museum (@adam.designmuseum),

Výstava začínala 19. storočím, kedy do spoločnosti vstupuje interiérový dizajn, ako samostatná disciplína. Interiér sa prispôsoboval spoločenskému dianiu. Postupom času a zmenou biotypu sa začína využívať celý priestor domu. V dôsledku ekonomických obmedzení po druhej svetovej vojne sa domácnosti zmenšujú a štandardizujú. Funkcionalizmus doby má za následok spojenie jedálne s obývacou izbou. Neskôr sa objavujú byty s otvorenou kuchyňou priamo do obývacej izby. Tento priestor sa tak stáva stredobodom domácnosti a tento trend zavŕšili moderné loftové domy, ktoré sa vyznačujú nečleneným priestorom.

loftový byt

Photo on brusselsdesignmuseum. com

Tvorcovia výstavy si kladú otázky, ako súvisí usporiadanie priestoru a vývoj interierového dizajnu s našim životným štýlom. Môžu nám interiéry a ich usporiadanie viac prezradiť o myšlienkach a správaní ľudí?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ADAM – Brussels Design Museum (@adam.designmuseum),

Zaujala vás výstava? Myslíte si, že váš dom je odrazom tejto doby? Napíšte nám do komentára svoj názor.

Kat

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie