BRNO: Z liehovaru sa stal multifunkčný priestor a z výťahu bar

Kde bolo, tam bolo, bol jeden liehovar..., ktorý už liehovarom nie je. Brno sa môže (okrem iného) pochváliť zaujímavou premenou. V budove starého liehovaru z 19. storočia vznikol multifunkčný priestor s výstižným názvom The Distillery: Social Reactor. Čím je zaujímavý? Pozrite sa s nami.

0
23
kolektív mladých ľudí praujúcich na vlastnom projekte v priestoroch bývalého pivovaru Brne
Photo by @ CoWomen on Pexels

Na Pekárskej ulici v Brne už od roku 2018 existuje v budove starého liehovaru coworkingový, eventový a obchodný priestor, v ktorom sa kladie dôraz na podporu mladých kreatívnych ľudí, či podnikateľov. Za celou ideou a realizáciou stojí štúdio KOGAA.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Distillery (@distillery_social_reactor),

„Recyklované“ využitie

Tvorcovia projektu chceli nájsť nové využitie pre bývalý liehovar, pretože podobné priestory ako je tento, často čaká demolácia a na ich mieste vyrastajú budovy s častokrát žiaľ nižšou kvalitou. Komplex sa tak stal miestom, ktoré hrá aktívnu úlohu v časti mesta, v ktorej sa nachádza. Motívom prestavby bol aj nedostatok priestranných a cenovo dostupných kancelárskych priestorov v centre mesta.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Distillery (@distillery_social_reactor),

Aj na Slovensku začínajú vyrastať podobné projekty. Pozrite sa, ako z chátrajúceho objektu vznikla Hájovňa a Útulňa.

Ako to vyzerá dnu?

Tento „sociálny reaktor“ pozostáva z troch poschodí s rôznymi miestnosťami a vytvára kreatívne pracovné a obchodné prostredie pre jeho užívateľov. Budova je z 80 % tvorená recyklovaným materiálom a neustále prechádza transformáciou. Nachádza sa tu aj najmenší bar v Česku, ktorý je umiestnený v pôvodnom dopravnom výťahu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Distillery (@distillery_social_reactor),

Tento verejnoprospešný projekt je príkladom, ako z chátrajúcej budovy vytvoriť nádherný priestor plný nápadov a inšpirácie. Stretli ste sa s niečím podobným aj u nás? Napíše nám, ako sa vám páčia takéto recyklované priestory a ako na vás vplývajú zrekonštruované budovy. Budeme sa tešiť!

MiMo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto