Vysvieťte si Vianoce v štýle retro. Svetelné reťaze sú kúzelné

Vianočné svetielka nám vždy pripomenú teplo domova a čaro tohto krásneho obdobia. Retro je stále v kurze a platí to aj o vianočnom osvetlení. Zdedili ste aj vy nejaké a stojí vám v skrini? Tento rok je ten správny čas oprášiť ho!

0
111
krásne vianočné retro svetielka na vianočný stromček
Photo by Element Digital on Pexels
Reťaze po starej mame

Je možné, že aj vy ste vlastníkom funkčnej retro svetelnej reťaze po starej mame, či príbuzných. Ak máte doma svetielka s hubami, sviečkami, lampášikmi či cencúľmi, môžete sa tešiť. Retro je totiž aj tento rok v móde.

Lampášiky – svetlušky

Snáď najznámejšími vianočnými svetielkami je reťaz s lampášikmi. 10 lampičiek v sade vyrobených z kvalitného mosadzného plechu s nádychom patiny a farebnými okienkami – to je to, čo nám pripomína detstvo, rozprávky a ten krásny, nezabudnuteľný vianočný čas.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vánoční lucerničky (@lucernicky)

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Natália Spišiaková (@zdravienatanieri)

Bezpečnosť nadovšetko

Pri starých svetelných reťaziach však dajte pozor na bezpečnosť. Predsa len majú tieto svetielka čo to za sebou. Pred použitím radšej skontrolujte ich neporušiteľnosť. Ak ste si nie istý, radšej kúpte nové svetielka. Opäť sa totiž vyrábajú nostalgické retro reťaze s lampášikmi či hubami. Na stromček môžete dať aj klasické sviečky, presne tak, ako to robili naši starí rodičia. Tu však hrozí riziko požiaru, preto buďte opatrní. Nenechávajte ich horieť bez vašej prítomnosti.

Ak milujete retro rovnako ako my, neprehliadnite ani tento dizajnový interiérový doplnok!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tallyho! (@boho_tallyho)

Vianočný čas nám už klope na dvere a je možné, že aj vás už napadlo, ako si tento rok vyzdobíte vianočný stromček. Pri výbere svetielok sme vám ponúkame retro alternatívu. Aké svetielka pripomínajú detstvo vám? Zaspomínajte si v komentároch.

MiMo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto