Dnes je 25.mája 2022, meniny má Urban

Bez civilizácie aj susedov: Toto je najosamelejší dom na svete

Aj Island má svoj „biely dom“

Bielych domov je vo svete hneď niekoľko. Okrem toho, v ktorom sídlia americkí prezidenti, ich nájdeme aj v ďalších častiach zemegule. Žiadny z nich však nie je taký osamelý, ako ten na ostrove Elliðaey, ktorý leží južne od Islandu. Práve v jeho útrobách sa nachádza drobný biely domček, ktorý je vôbec jedinou stavbou na celom ostrove.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa FOLKGREEN 🌲 (@folkgreen)

Dom izolovaný od zvyšku sveta

Malý skalnatý ostrov, celý pokrytý trávou, sa nachádza uprostred rozľahlého mora, kde nie je žiadna ľudská civilizácia. V blízkom okolí je síce niekoľko ďalších ostrovov, ktoré tiež patria do súostrovia Vestmannaeyjar, no aj na tých je zástavba veľmi riedka alebo dokonca žiadna. Bjork´s House, ako je „najosamelejší dom na planéte“ v mnohých kruhoch nazývaný, je tak úplne izolovaný od okolitého sveta.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DarkNas (@darknas)

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa STRANDED | TRAVEL | EXPLORE🌴 (@willfullylost)

Základňa, úkryt alebo pustovňa

História opusteného ostrova sa nenesie iba v duchu osamelosti. Do 30. rokov 20. st. údajne na ostrove žila hŕstka ľudí. Tí sa však presťahovali a ostrov začal zívať prázdnotou, no nie úplne. V jeho strede totiž stojí práve táto biela stavba, ktorá má slúžiť poľovníckemu združeniu ako jedna zo základní. Verzií o bielom dome, ktorý nemá elektrinu ani tečúcu vodu, no disponuje saunou a systémom na zachytávanie dažďovej vody, je však viac. Ďalšia z nich hovorí, že objekt je skrýšou istého miliardára. Medzi niektorými Islanďanmi sa zas traduje, že sa jedná o odľahlé pustovnícke útočisko.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @little.curation

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 3x
  • 1x
  • 0x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie