Dúhová škôlka žiari farbami a je splneným detským snom

Hrali ste sa v detstve s kaleidoskopom? Magické meniace sa farebné obrazy učarovali asi každému dieťaťu. Hravosť farebných sklíčok sa práve preto stala hlavným motívom budovy škôlky od SAKO Architects.

0
40
interiér škôlky od SAKO Architects v meste Tianshui v Číne
Photo by https://www.archdaily.com/936976/kaleidoscope-in-tianshui-sako-architects

Unikátna škôlka sa nachádza v meste Tianshui v Číne. Budova doslova hrá 10 rôznymi farbami, na 438 kusoch skla. Tieto farebné prvky sú do budovy osadené ako okná, ozdobné rámy nad dverami, ale aj ako súčasť chodieb a schodísk.

Počas celého dňa dopadajú slnečné lúče cez okná na biele steny a podlahu, vďaka čomu vytvárajú farebné obrazy a dúhové vzory. Charakter budovy sa tak každou minútou dňa mení a vytvára vždy veselý a dynamický priestor ako stvorený pre rozvoj detskej predstavivosti.

Ak sa vám takáto architektúra školských priestorov páči, prečítajte si aj o týchto stavbách, v ktorých prebieha edukácia, život a vzdelávanie našich najmilovanejších!

Výhodou škôlky je aj jej multifunkčné átrium, ktoré poskytuje priestor na rôzne aktivity počas celého roka, nehľadiac na počasie. Napríklad v letné dni, je možné odtiahnuť stropné okná a vytvoriť tak z átria priestor podobný nádvoriu na čerstvom vzduchu.

Na samom vrchu budovy je vytvorený bezpečný dvor s nasadeným trávnikomvysokými múrmi s farebnými sklami, cez ktoré môžu deti pozorovať scenériu mesta vždy v inom odtieni.

O takejto škôlke sníva asi každé dieťa. Čo poviete, prijali by ste podobnú aj na Slovensku? Dajte nám vedieť do komentára pod článok.

Baška

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto