Dnes je 04.júla 2022, meniny má Prokop

Ruralation Museum Hotel je miesto, kde cítiť históriu ľudstva

Miesto pre milovníkov záhad Zeme

Národný geologický park Tangshan-Fangshan vo východnej časti Nankingu (Čína) je posvätným miestom pre antropologických výskumníkov a milovníkov záhad Zeme. V roku 1993 našli vo vápencovej jaskyni Hulu v pohorí Tangshan miestni pracovníci fragmenty lebky muža z Nanjingu, Homo erectus nankinensis, ktorý je starý asi 600 000 rokov. Táto udalosť vyvolala záujem o štúdium témy ľudského pôvodu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ELLE MEN HK (@ellemenhk)

Tu sa môžete spojiť s prírodou

Komplex sa nachádza na území opusteného kameňolomu. Odkrytý útes sa stal prirodzeným pozadím a fyzickou hranicou architektonického súboru. Zdá sa, že budova vyrastá zo zeme a rozpúšťa sa v prírode. V rámci realizácie projektu sa na území lomu uskutočnili inžinierske opatrenia spojené so spevnením pôdy.

Museum-hotel od AZL Architects je miesto, kde môžete cítiť vývoj a históriu ľudstva.
Hotel, v ktorom sa cítite ako súčasť vesmíru

Hotelový komplex bol realizovaný z miestnych zdrojov. Hotel Ruralation Museum spája históriu, prírodu a kultúru Číny. Zároveň je to rezidencia s netypickým dizajnom, súčasť múzea a pokračovanie krajiny. Preto má hotel tak úžasnú auru.

Okrem hlavných priestorov sa tu objavujú jedinečné miestnosti, ktoré zvyšujú emočné vnímanie. Ponorte sa do ticha knižnice, sledujte panorámu pohoria, keď ležíte vo vonkajšom bazéne, meditujte a prechádzajte sa po chodbových galériách, čítajte koncepčné texty na stenách, ktoré pripomínajú skalné nápisy – to je to, čo sa pre hostí stáva skriptami. Na tomto mieste sa dá cítiť vývoj prírody a histórie ľudstva.

Ázia ma pomerne veľa zaujímavej architektúry, napríklad Giant Hand Bridge vo Vietname, ktorý vyzerá akoby ho vyrobila príroda sama. No nie je tomu tak! Prečítajte si o ňom v našom článku – Golden Bridge vo Vietname držia ruky Boha.

Interiér ako príklad úžitkového umenia

V interiéroch architekti spojili koncepty umeleckej galérie a moderného hotela. Ako nábytok použili časti monolitickej štruktúry, ktoré tvoria priestor. Postele v izbách sú pódiá, ktoré vyrastajú z povrchu podlahy ako stalagmity. Preto sú vnútorné priestory neoddeliteľne spojené s architektúrou komplexu. Izby sú zdobené detailami z prírodných materiálov, vďaka ručne vyrobeným látkam sú interiéry príkladom jedinečného úžitkového umenia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Roxanna Design /AX/ (@ghezelayaghroxanna)

Proces vytvárania priestoru v hoteli Ruralation Museum plne stelesňuje myšlienku vzťahu medzi človekom a priestorom, medzi materiálmi a konštrukciou, medzi architektúrou a miestom.

Chceli by ste bývať v takom hoteli? Alebo ste možno boli v Číne a videli ste architektúru od AZL Architects naživo? Napíšte nám svoje komentáre pod článok.

Yuliia L.

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 5x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14