Luxusné letisko v Saudskej Arábii vyzerá ako piesočné duny

Výstavba medzinárodného letiska z dielne Foster + Partners v Saudskej Arábii je v plnom prúde. Vzhľad novej budovy je inšpirovaný piesočnými dunami a je súčasťou projektu The Red Sea.

0
10
Budova budúceho letiska v Saudskej Arábii
Zdroj foto: www.dezeen.com

Medzinárodné letisko Red Sea je súčasťou turistického projektu The Red Sea, ktorý v roku 2017 ohlásil saudský korunovaný princ Mohammad bin Salman. Projekt je zameraný na rozvoj cestovného ruchu s cieľom prilákať návštevníkov na západné pobrežie

O ďalšom jedinečnom turistickom mieste sa dočítate aj v článku Ruralation Museum Hotel je miesto, kde cítiť históriu ľudstva.

Lietadlo pred budovou letiska
Zdroj foto: www.dezeen.com

Letisko bude slúžiť výlučne návštevníkom The Red Sea a bude situované približne 15 kilometrov od pobrežia Červeného mora smerom do vnútrozemia. Stavba bude dokončená v priebehu budúceho roka a do roku 2030 bude pripravená na kapacitu milión cestujúcich ročne

Vzhľad budovy bol navrhnutý tak, aby korešpondoval s okolitou púštnou krajinou. Komplex sa skladá z 5 častí, ktoré pripomínajú piesočné duny. Každý z celkov slúži ako celkom nezávislá odletová hala a bude disponovať reštauráciamikúpeľmi. Priestor medzi „dunami“ budú vypĺňať zelené parkyoázy.

Interiér budúceho letiska v Saudskej Arábii
Zdroj foto: www.dezeen.com

Viete o niekom, koho by tento projekt zaujal? Označte ho pod článok do komentára, alebo mu článok pošlite. 

Baška 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto