V Tokiu otvorili verejné toalety ovládané hlasovými pokynmi

Projekt Tokio Toilet priniesol do hlavného mesta Japonska už niekoľko unikátnych verejných toaliet od dizajnérov a iných umelcov. Tentokrát sa spolu pozrieme na ďalší prírastok z celkovo 17 plánovaných objektov.

0
1
Tokio
Zdroj foto: Pigprox on Shutterstock
Minimalistický a futuristický objekt

V Nanago Dori Park vyrástli jedinečné verejné toalety od dizajnéra Kazooa Satoa. Už z diaľky upúta pozornosť okoloidúcich svojim dizajnom. Veľká biela pologuľa pôsobí minimalisticky a futuristicky. Rozmermi nie je veľká, nakoľko jej priemer nie je väčší ako meter. Po obvode je objekt osvetlený LED svietidlami, ktoré podčiarkujú jeho futuristický vzhľad.

Okrem pánskych a dámskych toaliet je samozrejmosťou aj zariadenie pre imobilných občanov. Interiér sa od exteriéru príliš nelíši. Aj vo vnútri tohto objektu dominuje biela farba. Interiér je navyše navrhnutý tak, aby svetlo z LED osvetlenia prenikalo aj dovnútra. Minimalistický a jednoduchý dizajn dopĺňajú rovnako nenápadné piktogramy označujúce toaletu.

Bez jediného dotyku

Okrem dizajnu sa toaleta Kazooa Satoa líši aj technologickou vychytávkou, ktorá z nej robí skutočnú raritu. Predstavte si toaletu, ktorej by ste mohli pomocou hlasových pokynov zapnúť svetlo, spláchnuť či pustiť vodu v umývadle. Presne tento komfort si môžu naplno vychutnať obyvatelia a návštevníci Tokia.

Vedeli by ste si podobné verejné toalety predstaviť aj na Slovensku? Napíšte nám váš názor do komentárov.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto