Dnes je 25.septembra 2022, meniny má Vladislav

V Tokiu otvorili verejné toalety ovládané hlasovými pokynmi

Minimalistický a futuristický objekt

V Nanago Dori Park vyrástli jedinečné verejné toalety od dizajnéra Kazooa Satoa. Už z diaľky upúta pozornosť okoloidúcich svojim dizajnom. Veľká biela pologuľa pôsobí minimalisticky a futuristicky. Rozmermi nie je veľká, nakoľko jej priemer nie je väčší ako meter. Po obvode je objekt osvetlený LED svietidlami, ktoré podčiarkujú jeho futuristický vzhľad.

Okrem pánskych a dámskych toaliet je samozrejmosťou aj zariadenie pre imobilných občanov. Interiér sa od exteriéru príliš nelíši. Aj vo vnútri tohto objektu dominuje biela farba. Interiér je navyše navrhnutý tak, aby svetlo z LED osvetlenia prenikalo aj dovnútra. Minimalistický a jednoduchý dizajn dopĺňajú rovnako nenápadné piktogramy označujúce toaletu.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa スマイルシェアハウス (@smilesharehouse)

Bez jediného dotyku

Okrem dizajnu sa toaleta Kazooa Satoa líši aj technologickou vychytávkou, ktorá z nej robí skutočnú raritu. Predstavte si toaletu, ktorej by ste mohli pomocou hlasových pokynov zapnúť svetlo, spláchnuť či pustiť vodu v umývadle. Presne tento komfort si môžu naplno vychutnať obyvatelia a návštevníci Tokia.

Vedeli by ste si podobné verejné toalety predstaviť aj na Slovensku? Napíšte nám váš názor do komentárov.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 2x
  • 1x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie