Dnes je 28.septembra 2022, meniny má Václav

Kolekcia dizajnéra Jullien: Surfové dosky či dekorácia?

Surf i dekorácia

Dosky od dizajnéra Jeana Julliena pripomínajú morské živočíchy. Na týchto štýlových a farebných doskách môžete surfovať alebo si ich zavesiť na stenu. Je to len na vás.

Kolekcia bola vytvorená v spolupráci s Geoffrayom Sipoirom z francúzskej spoločnosti Fernand Surfboards a obsahuje štyri penové dosky rôznych veľkostí, ktoré ilustroval práve Jullien.

Ryby, ryby, rybičky

Jedna surfovacia doska je namaľovaná tak, aby vyzerala ako modrá veľryba so stočenou plutvou, zatiaľ čo druhá zobrazuje bieleho tuleňa plávajúceho na chrbte. Dve menšie dosky sú navrhnuté ako sivé a oranžové rybky s kreslenými čiernobielymi očami. Sú to práve oči, ktoré sú ochrannou známkou v Jullienovej práci.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jean Jullien (@jean_jullien)

Vedeli ste, že? Jullien je ilustrátor a grafický dizajnér narodený v Nantes.

„Bola to celkom jednoduchá analýza tvaru. Tak postupujem pomerne často,“ povedal Jullien pre portál dezeen.com. „Pozorujem niečo a spustí to myšlienku. Kontext to potom upresní. Spojenie surfovej dosky a ryby je dosť explicitné. Pretože sa to perfektne hodilo k cvičeniu, začal som tým. Potom som sa pohrával s rôznymi tvarmi,“ dodal ilustrátor.

Túžba spomaliť

Potom, čo Sipoir vyrobil surfy, Jullien ich ručne namaľoval akrylovou farbou. Dosky boli presklené do ochranného obalu štúdiom Resin League. Dizajnér Paul Hyde zbierku vyleštil a celý proces bol dokončený.

„Môžete si ich dať na stenu alebo na nich surfovať,“ povedal Jullien a označil dielo za kombináciu ilustračných kúskov, ktoré navrhol a fungujúcich surfovacích dosiek tvarovaných práve Sipoirom.

“Jullien sa tiež definoval ako skutočne nadšený amatérsky surfer. Možno práve preto maľujem veľa scén súvisiacich so surfovaním. Surfovať som začal, keď som začal maľovať. Všetko sa to zhodovalo s túžbou veci trochu spomaliť,“ konštatoval autor.

A čo vy? Mali by ste túto dizajnovú surfovú dosku zavesenú na stene, alebo by ste ju zobrali so sebou k moru? Napíšte nám do komentárov.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 3x
  • 6x
  • 3x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie