Študenti premenili použité žuvačky na skateboardové kolieska

Dvojica francúzskych študentov prišla s nevšedným riešením znečistenia verejného priestoru žuvačkami. Vivian Fischer a Hugo Maupetit, študenti z L’École de design v Nantes sa spojili so svetovými značkami Vans a Mentos, aby očistili ulice od žuvačiek. Ako? Čítajte a dozviete sa v článku.

0
3
Skateboard
Autor fotky: MESSALA CIULLA na Pexels
Čo so žuvačkami na chodníkoch?

Žuvačky na chodníkoch sú problémom väčšiny miest. Zbaviť sa ich je jedna vec, ale čo by ste povedali na to, keby sa z nich mohli stať dizajnové a zároveň funkčné predmety? Presne túto otázku si položili autori unikátneho projektu, ktorý zaujal aj svetové značky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vivian Fischer (@vivian_fischer_)

Kolieska na skateboard

Namiesto toho, aby sa míňali financie na odstránenie žuvačiek z ulíc, môžu byť použité aj inak. Vivian Fischer a Hugo Maupetit sa rozhodli, že z nich budú vyrábať kolieska na skateboardy. V spolupráci so značkami Vans a Mentos tak odštartovali svoj ambiciózny a ekologický projekt. V blízkosti skateparkov umiestnili špeciálne dosky, na ktoré je možné prilepiť žuvačku. Tie budú následne spracované a využité na výrobu nových koliesok na skateboardy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vivian Fischer (@vivian_fischer_)

Čo si myslíte o tomto unikátnom študentskom projekte, ktorý dostal šancu vo Francúzsku? Napíšte nám do komentárov.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto