Recyklovateľný dom: Rodinný dom zo slamy nie je budúcnosťou

Dánski architekti vytvorili prvý biologický dom svojho druhu na svete a my vám ho bližšie predstavíme. Kto by nechcel obmedziť používanie chemikálií? Dom slúži v podstate ako ukážkový a nachádza sa v ekologickom parku v dánskom meste Middelfart.

0
3
Steblá slamy
Obrázok od Wolfgang Eckert z Pixabay

Biologický dom je postavený predovšetkým z poľnohospodárskych bioproduktov. Tento dom dokazuje, ako sa miestne zdroje odpadu môžu premeniť na cenné stavebné prvky. Cieľom domu je stimulovať ekologickú a miestnu ekonomiku s unikátnou technológiou budov. Tá môže využívať množstvo slamy, odpad z ryže, trstiny, konope, ľanu, morskej trávy a iných celulózových vlákien.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Woodos (@woodos.co)

Je sústavou troch vzájomne prepojených hmôt, pričom každá má inú funkciu. V jednej časti sa nachádzajú dve spálne s hygienickým zázemím, v druhej obývacia miestnosť, z ktorej je veľký výhľad do okolia. V tretej je spálňa rodičov s kúpeľňou.

Odpad ako zdroj

Celkovým cieľom projektu bolo vyvinúť moderný bytový koncept inšpirovaný filozofiou Cradle to Cradle s využitím odpadu ako zdroja, a tým ponúknuť riešenie súvisiace s klimatickou výzvou a globálnou bytovou krízou. Spojením pokročilej digitálnej výrobnej technológie s recyklovanými poľnohospodárskymi bio-produktmi biologický dom ukazuje, ako vybudovať cenovo dostupné, zdravé a udržateľné domy v globálnom kontexte.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa anna sophie (@annasophiebresson)

Recyklovanie, triedenie odpadu, využívanie prírodných zdrojov a snaha o obmedzenie použitia chemikálií sú dnes vzhľadom na stav nášho životného prostredia nevyhnutnosťou.

Navnadili sme vás na kúpu tohto biologického a recyklovateľného rodinného domu?

Alex

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto