Aj McDonald’s môže byť architektonický skvost

Rýchle občerstvenie pod menom McDonald´s pozná asi každý. McDonald´s sa nedrží pri každej svojej prevádzke rovnakého dizajnu, ale dokáže sa prispôsobiť historickým centrám miest, aby nekazil dojem. Zároveň turistom ponúka možnosť rýchleho občerstvenia, ak by ich náhodou počas prechádzok mestom prepadol hlad. Dnes sa pozrieme na 5 najzaujímavejších prevádzok McDonald´s v Európe.

0
20
Mc Donald
Zdroj foto: Photo by Alex Motoc on Unsplash
1. Budapešť, Maďarsko

Za zaujímavým McDonaldom netreba cestovať vôbec ďaleko. Nachádza sa len pár kilometrov od hraníc Slovenska a je situovaný priamo na železničnej stanici Nyugati v Budapešti. Ohúri vás svojou krásou hneď ako doň vstúpite. Môžete si tu objednať všetko, čo ponúka bežný McDonald. Jedlo či káva vám určite bude chutiť oveľa lepšie, keď si ho budete vychutnávať v krásnej starodávnej budove, ktorá bola postavená Habsburgovcami. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Amy Bertha (@amybertha18)

2. Radnica v meste Bray, Írsko 

Toto rozhodne nie je bežný McDonald. Keby na tejto budove nie je veľké ,,M“, ľahko by sa toto miesto dalo pomýliť s úradnou budovou či kostolom. Asi ťažko by niekto čakal, že v takejto budove budú podávať BigMac.

3. Bruggy, Belgicko

Bruggy sa niekedy označuje aj ako mesto, v ktorom zastal čas a prechádzka po ňom pripomína stredoveké mestá. Takéto mesto si predsa svoje krásne centrum nebude kaziť ozrutnou modernou budovou a tak fast food umiestni do starodávnej budovy. A musíme uznať, že to bol naozaj dobrý nápad. 

4. Bergen, Nórsko 

Aj vo večne upršanom meste sa nachádza netradičný McDonald. Budova, ktorá vyzerá ako tradičný domček severských štátov, však v sebe neukrýva obytné priestory, ale najznámejší svetový fast food. 

5. Freiburg im Breisgau, Nemecko 

Tento McDonald sa nachádza priamo v centre mesta hneď vedľa Martinstor (Martinova brána). Mestská rada nedokázala zabrániť McDonaldu, aby si na klenbu vedľa Martinstor z roku 1901 nedal svoje označenie. Nakoniec došlo ku kompromisu a názov McDonald sa na historickej klenbe vyníma vo farbách veže a nie v bežnej farbe McDonaldu. Niektorí študenti dokonca Martinstor dnes označujú za ,,McDonald´s-tor“ – McDonaldova brána.

Čo hovoríte na tieto netradičné McDonaldy? Pôjdete niektorý z nich navštíviť? Napíšte nám svoje názory do komentárov.

Matej

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto