Dnes je 30.septembra 2023, meniny má Jarolím

Šperky študentov inšpirované architektúrou

Inšpirácia v architektúre

Šperky študenti tvorili na tému Inšpirácia architektúrou pod vedením profesorky Evy Eislerovej. „Ktorá budova mi slúži ako inšpirácia? Aké príbehy, metafory a symboly sú obsiahnuté v mojom diele? To boli niektoré z tém, s ktorými pracovali študenti v K.O.V. Studio počas zimného a letného semestra akademického roku 2020/2021. Bez možnosti praktického vyučovania a prístupu do technologického prostredia školskej dielne museli prijať inovatívny prístup a pracovať s nekonvenčnými materiálmi,“ vysvetľuje profesorka na oficiálnej stránke upm.cz.

Mimo rámec tradičných techník

Podľa jej slov predchádzali vystaveným zbierkam dve semestrálne práce. „Študenti si najskôr vytiahli mená zo zoznamu svetoznámych architektov. Následne si mali vybrať jednu z ich budov a navrhnúť kľučku dverí. V procese výroby skúmame materiál, objavujeme jeho možnosti, testujeme jeho limity a pokúšame sa posunúť našu prácu mimo rámec tradičných zručností a techník,“ hovorí Eva Eislerová.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa K.O.V. UMPRUM (@k.o.v.umprum)

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa K.O.V. UMPRUM (@k.o.v.umprum)

 Americký architekt a teoretik Stanley Tigerman o navrhovaní šperkov povedal: „Je to spôsob testovania vašich myšlienok pomocou rôznych médií, aby ste zistili, či vaše nápady vydržia.“ Neexistuje žiadna hierarchia kvality. Každý detail je dôležitý, pretože konečný výsledok je súčtom podrobností v kreatívnom procese,“ dodáva na záver profesorka.

Čo si myslíte o prácach študentov inšpirovaných architektúrou? Podeľte sa o váš názor pod článkom.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 5x
  • 4x
  • 0x
  • 6x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie