Dnes je 05.oktobra 2022, meniny má Viera

Robot z Amazonu vám pomôže s činnosťami v domácnosti

Zoznámte sa s Astrom

Robot Amazon Astro bol navrhnutý tak, aby mohol vykonávať rôzne domáce úlohy. Používatelia ho môžu naprogramovať tak, aby sa naučil mapu ich domova. Pokročilé algoritmy učenia a citlivé senzory mu potom umožňujú pohybovať sa autonómne a monitorovať nezvyčajnú aktivitu. Pomocou integrovanej aplikácie môžu používatelia na diaľku poslať Astra, aby skontroloval konkrétne miestnosti alebo ľudí.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Blanyacademy (@blanyacademy)

„Keď ste preč, použijete aplikáciu Astro na zobrazenie živého pohľadu na váš domov, na kontrolu konkrétnych miestností a miest,“ uviedla značka pre portál dezeen.com.

„Ak chcete vidieť, či ste nechali zapnutý sporák, alebo sa chcete uistiť, že máte všetky ingrediencie, ktoré potrebujete na večeru v špajzi, kým ste ešte v obchode, môžete poslať Astra na kontrolu alebo použijete jeho vstavaný periskop či fotoaparát,“ pokračovala značka.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gebenat (@gebenat)

Astro využíva na pohyb technológiu Intelligent Motion. „Tá pomáha lokalizácii a mapovaní, aby umožnila robotovi pochopiť, kde sa nachádza a autonómne sa pohybovať v dynamických domácich prostrediach, ktoré sa neustále menia,“ povedali zástupcovia Amazonu.

Viac ako pomocník

Robota s výškou 44 centimetrov je možné vycvičiť aj na rozpoznávanie členov rodiny pomocou funkcie počítačového videnia nazývanej „vizuálne ID“. Ak robot narazí na niekoho, koho nepozná, pošle vlastníkovi upozornenie.

Cieľom Amazonu bolo dať robotovi osobnosť, ktorá mu pomôže pri interakcii s používateľmi. Komunikuje digitálnymi očami na otočnej obrazovke, ako aj pohybmi tela a výraznými tónmi.

Aby sa predišlo akýmkoľvek nehodám, zariadenie obsahuje technológiu vyhýbania sa prekážkam.

Na čo by ste robota Astro používali najčastejšie vy? Napíšte nám do komentára.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 6x
  • 2x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie