Dnes je 05.oktobra 2022, meniny má Viera

Koncertná sála s výhľadom na Veľký čínsky múr

Symfónia prírody

Projekt Open Architecture sa nachádza v hornatej vidieckej oblasti dve hodiny jazdy od centra čínskeho hlavného mesta.

Koncertná sála postavená výlučne z betónu obohateného o kamenivo vyrobené z miestneho kameňa, bola navrhnutá tak, aby pripomínala časť krajiny.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ArchiStare (@archistare)

“Boli sme si vedomí zodpovednosti, ktorou sme museli prispieť k premyslenej štruktúre, ktorá prirodzene zapadá do takej jedinečnej krajiny,” povedali Li Hu a Huang Wenjing, zakladatelia Open Architecture pre portál dezeen.com. “Symfónia prírody je to, čo sme naozaj chceli, aby tu ľudia zažili,” dodali.

Prírodné osvetlenie

Štruktúra podobná skale sa skladá zo série betónových vrstiev, z ktorých každá sa vysúva z predchádzajúcej vrstvy a vytvára tvar obráteného kužeľa.

Schodisko sa vinie cez budovu na strešnú plošinu, ktorá ponúka výhľad na údolie a neďaleký Veľký čínsky múr z éry dynastie Ming. Vo vnútorných priestoroch Chapel of Sound kontrastujú bronzové zábradlia a dvere s betónom a dodávajú interiéru pocit tepla.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa AD China (@adchina_official)

Budova nemá žiadne kúrenie ani klimatizáciu. Prázdny priestor v strede strechy prepúšťa denné svetlo do konštrukcie a prirodzene osvetľuje priestory.

Otvory v Chapel of Sound nielenže spájajú interiér s vonkajším prostredím, ale tiež pomáhajú zabezpečiť dobrú akustiku v priestore bez potreby zavádzania ďalších materiálov pohlcujúcich zvuk. Architekti chcú, aby bola koncertná sála priestorom pokojného rozjímania a zároveň miestom veľkých koncertov.

Pre viac zaujímavostí z oblasti architektúry nás nezabudnite sledovať aj na sociálnych sieťach.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 3x
  • 0x
  • 6x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie