Dnes je 04.oktobra 2022, meniny má František

Múzeum umenia Memphis Brooks s výhľadom na rieku Mississippi

Splynutie s krajinou

Existujúce múzeum umenia sa má premiestniť do novej budovy s rozlohou 10 405 štvorcových metrov. Tá sa bude nachádzať v centre Memphisu a bude posadená na útese nad riekou.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa The Daily Memphian (@dailymemphian)

Nové Memphis Brooks Museum of Art bude zahŕňať priamočiary sklenený pavilón podporovaný naklonenou hlinenou základňou, ktorá bude rekonštituovaná z útesu. Vonkajší obklad tak má pripomínať odtiene odkrytej hlinenej krajiny pozdĺž rieky Mississippi.

Kaviareň, obchod, učebne

Návštevníci budú vstupovať do múzea hlavným vchodom tvoreným dvojicou drevených stĺpov, kovovým prístreškom a tehlovým dláždeným vstupným dvorom. Súčasťou vstupného priestoru bude kaviareň a obchod.

Vďaka rozsiahlym výhľadom na rieku bude konštrukcia rámovať aj nádvorie obložené drevom, ktoré je navrhnuté ako vonkajšia miestnosť pre verejné zhromaždenia.

Toto nádvorie bude obklopovať séria vnútorných galérií, ktoré budú umiestnené na rovnakom podlaží pre ľahký prístup. Na tomto podlaží budú umiestnené aj vzdelávacie učebne a priestory pre interaktívne rodinné aktivity.

Pre viac zaujímavých projektov z oblasti architektúry nás nezabudnite sledovať aj na sociálnych sieťach.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 0x
  • 6x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie