Výstava Dimenzie dizajnu prináša úspešné študentské projekty

Umeleckopriemyselné múzeum v Prahe otvorilo výstavu s názvom Dimenzie dizajnu. Retrospektívna výstava prezentuje to najlepšie z priemyselného a produktového dizajnu študentov ateliéru Priemyselný design Fakulty multimediálnych komunikácií Univerzity Tomáša Baťu v Zlíně.

0
4
Umeleckopriemyselné múzeum v Prahe
Zdroj foto: Cineberg on Shutterstock

Ateliér vedie od roku 2014 doc. MgA. Martin Surman, ArtD. „Štúdium je zamerané na navrhovanie sériovo vyrábaných produktov z oblasti designu nábytku, interiérových doplnkov, elektrospotrebičov, strojov, dopravných prostriedkov apod. V rámci ateliérovej výučby je kladený dôraz najmä na vysokú úžitkovú hodnotu návrhu a jeho ergonomické parametre, vizuálnu kvalitu, ekológiu a výrobný potenciál,“ uvádza oficiálna stránka múzea upm.cz.

Ateliér sa zameriava aj na úzku spoluprácu s výrobným sektorom. O tom svedčí aj množstvo realizovaných výrobkov a partnerstvá s rôznymi firmami. Na výstave môžete vidieť úspešné dizajnérske projekty, ktoré boli súčasťou mnohých podujatí zameraných práve na dizajn. Výstava potrvá do 23. januára budúceho roka.

Pre viac zaujímavých informácií z oblasti dizajnu nás nezabudnite sledovať aj na sociálnych sieťach.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto