Dnes je 28.septembra 2022, meniny má Václav

Parížsku panorámu zmení kontroverzný mrakodrap

Najväčší mrakodrap od roku 1973

Developer Unibail-Rodamco-Westfield (URW) uzavrel dohodu o partnerstve s investičnou pobočkou francúzskej nadnárodnej poisťovne AXA. Tá poskytla finančnú podporu na celé náklady projektu vo výške 670 miliónov EUR. Očakáva sa, že prvé stavebné práce na 180-metrovom Tour Triangle sa začnú do konca roka a dokončia sa v roku 2026. To je o 12 rokov neskôr, ako sa pôvodne plánovalo.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ImmoPotam (@immopotam)

Trojuholník má byť najväčším mrakodrapom, ktorý sa objaví na panoráme centra Paríža od roku 1973. Budova plánovaná na Avenue Ernest-Renan bude obsahovať kancelárie, konferenčné centrum, obchody, reštaurácie a hotel.

Unikátny pôdorys

Architektonická firma Herzog & de Meuron prvýkrát začala pracovať na Tour Triangle v roku 2006, ale s návrhmi na vysoké budovy, ktoré boli v Paríži veľmi kontroverzné, sa projekt výrazne zdržal sériou zdĺhavého plánovania a právnych sporov. Triangle, ktorý by mal mať 42 poschodí s podlahovou plochou 91 351 metrov štvorcových, by sa stal treťou najvyššou budovou v Paríži, len za Tour Montparnasse a Eiffelovou vežou.

Jeho pôdorys bude z centra Paríža vyzerať ako tenká veža, ale z východu a západu bude viditeľná jeho plná šírka. Štúdio Herzog & de Meuron povedalo, že tvar je určený na maximalizáciu pozorovacích uhlov pre tých, ktorí sú vo vnútri, a zároveň na zmenšenie veľkosti tieňa vrhaného na susedné budovy.

Čo si myslíte o mrakodrape od Herzog & de Meuron vy? Podeľte sa o váš názor v komentároch.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 6x
  • 1x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie