Dnes je 23.marca 2023, meniny má Adrián

Zenové záhradky dizajnérky slovenského pôvodu voňajú kávou

„Rituál pitia kávy je o životných príbehoch. Pre niekoho je individuálnym zážitkom, ale tiež môže byť zámienkou na stretnutie. Môže začať konverzáciu neznámych ľudí, ale je aj dôvodom na pauzu. Snáď s nijakým nápojom sa neviaže toľko kultúrnych zvykov a odlišných rituálov ako je to pri káve,“ vysvetlila autorka na oficiálnej stránke janapotiron.com.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Potiron (@janapotiron)

Práve preto sa rozhodla dať kávovej usadenine druhú šancu a vytvoriť niečo unikátne. Kávová usadenina, ktorá je lisovaná a sušená na vzduchu, je totižto súčasťou zenových záhradiek. Spolu s prímesou papiera a koreňmi rastlín tak tvoria unikátny zmyslový zážitok.

„Séria predmetov, ktoré sú užitočné počas konzumácie, môžu tiež zvýšiť koncentráciu, prebudiť kreativitu a hravosť. Zenové záhrady majú relaxačný účinok, podobne ako samotné pitie kávy. Coffee zen gardens prepájajú západnú a východnú kultúru. Prinášajú vizuálny, hmatový aj čuchový zážitok. Pracujú s kávou vo všetkých odtieňoch a stavoch – tekutom, pevnom aj sypkom,“ uzatvára autorka na záver.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Potiron (@janapotiron)

Našli by tieto kúsky využitie aj u vás doma? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 3x
  • 0x
  • 0x
  • 6x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie