Zenové záhradky dizajnérky slovenského pôvodu voňajú kávou

Jana Potiron, dizajnérka so slovenským pôvodom pôsobiaca v Českej republike, predstavila kolekciu predmetov z kávovej usadeniny. Pozrite sa na rad produktov s názvom Do not Disturb my Coffee Zen.

0
15
Šálka kávy
Zdroj foto: Photo by SnapbyThree MY on Unsplash

„Rituál pitia kávy je o životných príbehoch. Pre niekoho je individuálnym zážitkom, ale tiež môže byť zámienkou na stretnutie. Môže začať konverzáciu neznámych ľudí, ale je aj dôvodom na pauzu. Snáď s nijakým nápojom sa neviaže toľko kultúrnych zvykov a odlišných rituálov ako je to pri káve,“ vysvetlila autorka na oficiálnej stránke janapotiron.com.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Potiron (@janapotiron)

Práve preto sa rozhodla dať kávovej usadenine druhú šancu a vytvoriť niečo unikátne. Kávová usadenina, ktorá je lisovaná a sušená na vzduchu, je totižto súčasťou zenových záhradiek. Spolu s prímesou papiera a koreňmi rastlín tak tvoria unikátny zmyslový zážitok.

„Séria predmetov, ktoré sú užitočné počas konzumácie, môžu tiež zvýšiť koncentráciu, prebudiť kreativitu a hravosť. Zenové záhrady majú relaxačný účinok, podobne ako samotné pitie kávy. Coffee zen gardens prepájajú západnú a východnú kultúru. Prinášajú vizuálny, hmatový aj čuchový zážitok. Pracujú s kávou vo všetkých odtieňoch a stavoch – tekutom, pevnom aj sypkom,“ uzatvára autorka na záver.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Potiron (@janapotiron)

Našli by tieto kúsky využitie aj u vás doma? Dajte nám vedieť v komentároch pod článkom.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto