Dnes je 24.februára 2024, meniny má Matej

Chatka vo výške 2600 metrov balansuje na okraji útesu

Balans na okraji útesu

Chatka s názvom Bivouac Fanton má vďaka poschodovým posteliam poskytnúť bezplatné núdzové útočisko až pre 12 osôb. Tento objekt postavený pozdĺž priesmyku Forcella Marmarole zaujme hlavne širokým oknom. Okno na jednej strane chatky vyvoláva pocit, akoby ste mali spadnúť z okraja útesu.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa DEMOGO (@demogo_architecture)

Projekt nahrádza predchádzajúci prístrešok. Po rokoch, počas ktorých odolával silnému vetru a nepriazni počasia, sa totiž opotreboval a stal sa nepoužiteľným.

Marmarole s nadmorskou výškou 2 600 metrov nad morom je jednou z najneprístupnejších a najdivokejších oblastí Dolomitov. Demogo so sídlom v Trevise navrhol Bivouac Fanton tak, aby poskytoval útočisko a oslavoval jeho neuveriteľné okolie.

Medzi šošovkami ďalekohľadu

Konštrukcia kabíny, ktorá je prístupná iba po náročnej päťhodinovej túre, musela byť prepravená helikoptérou.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Domus (@domusweb)

Tenká forma kabíny, ktorá, ako sa zdá, takmer nebezpečne visí mimo jej skalnatého miesta, bola koncipovaná ako ďalekohľad. Jeden koniec má malé okienko a druhý je plne zasklený so šikmým oknom nakloneným nad útesom.

“Žiť v ňom znamená ocitnúť sa medzi šošovkami ďalekohľadu. Je to pokus o ohraničenie priestoru, čím sa z neho stane dielo spojenia medzi človekom a prostredím,” uvádza podľa portálu dezee.com prax Demogo.

Celý interiér kabíny pokrývajú titánzinkové panely a vrstvy izolácie zo sklenených vlákien chránia turistov pred mrazom vonku.

Vedeli by ste si predstaviť stráviť noc v tomto unikátnom objekte v ešte unikátnejšom horskom prostredí? Napíšte nám váš názor do komentára.

Mirka

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 1x
  • 1x
  • 8x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie