Detská stolička, ktorá sa v momente zmení na hračku

Architekt a dizajnér Ben van Berkel z ateliéru UNStudio navrhol detskú stoličku Doraff pre taliansku značku Alessi. Ako vyzerá a čím je unikátna, sa dozviete s nami.

0
6
Detská stolička
Zdroj foto: New Africa on Shutterstock (ilustračné foto)
Hravý nábytok

Doraff je nový typ hravého nábytku, alebo multifunkčného objektu pre deti. Stoličku stačí otočiť a môže z nej byť hračka v tvare psíka alebo žirafy. Ateliér opisuje na svojom webe unstudio.com tento kúsok ako stôl, stoličku, leňoška a pomocnú ruku na dosiahnutie vysokých miest v jednom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alessi (@alessi_official)

„Doraf zároveň stimuluje detskú predstavivosť pri hre. Deti si môžu predstaviť, že jazdia na žirafe alebo sa hrajú so svojim psom. Rovnako môžu ľahkú figúrku jednoducho prevrátiť a využiť rôzne veľké povrchy na hranie hier, čítanie, jedenie alebo jednoducho na lezenie,“ uvádza ateliér UNStudio.

Rozvíjanie kreativity

Stolička Doraff je k dispozícii v rôznych farbách. Vďaka termoplastickej živici, z ktorej je vyrobená, je i 100% recyklovateľná.

Vedeli ste, že? Doraff je súčasťou novej detskej kolekcie pre Alessi. Tá obsahuje aj súpravu detského príboru a riadu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alessi (@alessi_official)

„Vždy ma bavila hravosť toho, ako deti vnímajú a skúmajú svet okolo seba; ako im rozsah ich predstavivosti umožňuje myslieť za racionálne hranice a ako toto oslobodenie od logiky umožňuje najkreatívnejšie a úžasne iracionálne nápady a vnímanie. To je často spojené s intenzívnou zvedavosťou, keď sa snažia pochopiť, kde končí ich predstavivosť a začína svet dospelých,“ hovorí samotný autor Ben van Berkel.

Opýtajte sa vašich detí, čo by povedali na tento hravý, no dizajnový kúsok a napíšte nám do komentára, v akej farbe by ste si ho vedeli predstaviť u vás doma.

Mirka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto