Dnes je 26.septembra 2022, meniny má Edita

Inštalácia k platinovému jubileu kráľovnej: Stovky stromov priamo pred Buckinghamským palácom

Britský dizajnér Thomas Heatherwick vytvoril pred Buckinghamským palácom 21 metrov vysokú sochu s názvom Strom stromov ako súčasť osláv platinového jubilea kráľovnej.

350 hlinených kvetináčov

Socha, ktorá bude pred londýnskou rezidenciou kráľovnej, by mala obsahovať celkom 350 druhov stromov, ktoré možno nájsť v Británii.

Strom stromov bude odhalený v rámci oficiálnej oslavy platinového jubilea kráľovnej od 2. do 5. júna, kedy uplynie 70 rokov jej vlády. Socha vysoká 21 metrov bude mať tvar obrovského stromu a bude týčiť nad zábradlím a bránami paláca.

Jeho centrálna konštrukcia bude vyrobená z dreva a ocele. Na vetvách tejto konštrukcie bude pripevnených 350 hliníkových kvetináčov s rôznymi druhmi stromov.

Čo bude so stromami po oslavách?

Cieľom inštalácie je upozorniť na program výsadieb s názvom Queen’s Green Canopy, v rámci ktorého bolo od októbra 2021 do marca 2022 vysadených viac ako milión stromov.

“Štruktúra vytvorená z 350 britských pôvodných stromov a recyklovanej ocele spája dielne a škôlky po celej krajine ako súčasť neuveriteľnej komunitnej kampane, ktorá doslova mení krajinu našej krajiny,” vysvetlil podľa portálu dezeen.com Heatherwick.

Po oslavách jubilejného víkendu bude socha rozobratá a stromy uskladnené do októbrovej sezóny výsadby, kedy budú darované komunitným skupinám.

Heatherwick je zakladateľom londýnskeho štúdia Heatherwick Studio. Na našom webe sme vás už informovali o inom projekte tohto štúdia s názvom 1 000 Trees v Šanghaji. Pre viac informácií nás nezabudnite sledovať aj na sociálnych sieťach.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie