Dnes je 26.novembra 2022, meniny má Kornel

Interiér reštaurácie Egeo vo Valencii: Grécka história s moderným nádychom

Unikátny interiér reštaurácie Egeo vo Valencii dáva tradičnej gréckej architektúre moderný nádych. Pozrite sa na prácu štúdia Masquespacio.

Masquespacio vytvoril interiéry pre grécku reštauráciu Egeo, ktorá sa vyznačuje modrou a sivobielou farebnou paletou, ktorá pripomína mnohé grécke domy.

Egeo má priestranný interiér s mikrocementom potiahnutými sedadlami a stenami vyrezávanými do nepravidelných tvarov prerušovaných výraznými modrými stĺpmi.

Stĺpy reštaurácie boli rozdelené na dva kusy a vytvorené pomocou 3D tlače a sú vybavené trubicovým osvetlením, ktoré spája každý kus dohromady. “Chceli sme znovu vytvoriť koncept zlomeného stĺpa z minulosti, ale pozdvihnúť ho súčasným vzhľadom,” povedal pre portál dezeen.com Christophe Penasse, spoluzakladateľ Masquespacio.

Vedeli ste, že? Reštaurácia je prvou pobočkou Egeo vo Valencii, hoci reťazec má už dve podobné miesta v Madride.

Drevené stoličky pripomínajúce mohutné šachové figúrky sú roztrúsené okolo vstavaných kovových a drevených stolov na rôznych miestach na sedenie rozmiestnených po celej reštaurácii.

Svietidlá boli pripevnené k dekoratívnym organickým tvarom, ktoré vyčnievajú zo stien, zatiaľ čo olivovníky sú umiestnené vo veľkých kvetináčoch s neutrálnymi odtieňmi. Centrálny bar bol zas navrhnutý tak, aby znovu vytvoril atmosféru rušného trhu, kde si môžete objednať tradičné souvlaki.

„Reštaurácia bola inšpirovaná starovekou gréckou architektúrou, od jej typických bielych a modrých domov, až po ruiny, ktoré sú súčasťou jej dôležitých základov v našom svete,“ vysvetlil Penasse.

Aký je váš názor na tento osobitý a dizajnový interiér? Podeľte sa oň s nami v komentároch.

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 4x
  • 6x
  • 3x
  • 7x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie