Dnes je 18.augusta 2022, meniny má Elena/Helena

Lavička dizajnéra Newmana v Londýne pripomína UFO

Britský umelec Peter Newman nainštaloval lavičku v tvare UFO s názvom Skystation medzi Foster + Partners Crossrail Place a mrakodrapom One Canada Square Cesara Pelliho v Canary Wharf v Londýne.

Kruhová lavička bola nedávno nainštalovaná v londýnskej finančnej štvrti a jej cieľom je povzbudiť ľudí, aby sa zastavili a pozreli sa na oblohu. Podľa autora je forma lavičky navrhnutá tak, aby zodpovedala ležiacej ľudskej siluete. Na lavičke je preto možné nahnúť sa a pozorovať oblohu. „Vytvára to príležitosť na zastavenie, zamyslenie a interakciu,“ tvrdí podľa portálu dezeen.com Peter Newman.

Vedeli ste, že? Autor pôvodne vôbec nemal v pláne navrhnúť lavičku v tvare UFO.

“Nechcel som vytvoriť tvar UFO. Bolo to niečo, čo sa objavilo počas procesu navrhovania, ale keď sa to stalo, prijal som to,“ vysvetlil Newman.

Lavička bola navrhnutá tak, aby bola pohodlným miestom na sedenie pre viacero ľudí. Celkovo sa na lavičku zmestí až 12 ľudí. Jej tvar inšpirovala ikonická stolička LC4, ktorú navrhli architekti Le Corbusier, Pierre Jeanneret a Charlotte Perriand. „Obdivoval som LC4 už dlho. Spôsob, akým je tvar tak úzko ovplyvnený ľudským telom. Páči sa mi veľkorysosť dizajnu a maximálne uvoľnená poloha sedenia. Zaujímalo by ma, čo by sa stalo, keby ste otočili jej profil o 360 stupňov,” dodal autor.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14