Dnes je 26.septembra 2023, meniny má Edita

MIB ponúkne licenciu na bratislavskú dlažbu aj súkromným investorom

Po vzore mnohých európskych metropol má Bratislava vlastnú dlažbu. Metropolitný inštitút Bratislavy ponúkne bezplatnú licenciu pre súkromných investorov a developerov, ktorí prejavia záujem použiť ju vo svojich projektoch.

Bratislavská dlažba odkazuje na tvorbu významných slovenských umelcov Miroslava Cipára, Ľudovíta Fullu či Milana Dobeša. Podľa portálu mib.sk sa dizajn dlažby stretol s pozitívnou spätou väzbou zo strany obyvateľov a záujem o ňu prejavili i developeri, ktorí ju chceli použiť vo svojich projektoch. Aj preto Metropolitný inštitút Bratislavy ponúkne bezplatnú licenciu aj súkromným investorom, ktorí ju budú môcť použiť vo svojich projektoch za presne stanovených podmienok.

Cieľom je rozšírenie tohto typu dlažby do verejného priestoru rýchlejšie, a to i na miesta, ktoré nie sú pod správou hlavného mesta. „Rozhodli sme sa poskytnúť bezplatnú licenciu, vďaka ktorej sa dlažba rozšíri aj na miesta, kde nemáme dosah. Podarí sa tak ešte lepšie podčiarknuť identitu Bratislavy,“ povedal podľa spomínaného portálu Ján Mazúr, riaditeľ Metropolitného inštitútu Bratislavy.

O licenciu môžu požiadať projekty v rámci Bratislavy a bude udelená len na konkrétny projekt. Po jej získaní si ju záujemcovia nechajú vyrobiť na vlastné náklady. Pri jej používaní bude potrebné riadiť sa dokumentom Princípy a  štandardy pre povrchy chodníkov. Metropolitný inštitút Bratislavy tiež v prípade potreby ponúkne odborné konzultácie.

Viac o Bratislavskej dlažbe sa dozviete v detailnejšom článku na našom webe.

Uvítali by ste niečo podobné aj vo vašom meste? Napíšte nám do komentára váš názor.

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 2x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie