Dnes je 30.novembra 2022, meniny má Ondrej/Andrej

Nová pýcha St. Anthony’s College v Oxforde

Nový domov blízkovýchodných štúdií

Centrum blízkovýchodných štúdií, teda budova Investcorp, navrhlo architektonické štúdio Zahy Hadid. Celý projekt sa začal realizovať v januári 2013 a brány budovy sa pre študentov a verejnosť slávnostne otvorili 26. mája 2015.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa WAA – Architecture (@waa_architecture),

Dychberúci výtvor

Budova z dizajnového hľadiska spája moderné a tradičné charakteristiky architektúry. Zároveň je ekologicky udržateľnou, čo vidieť vo viacerých častiach. Zahŕňa najmä prvky pasívneho dizajnu, napríklad rozumné pomery zasklenia či prirodzené vetranie.
Stavba je tvorená hlavne železom a betónom, pričom jej práve tieto materiály dodávajú nadčasový vzhľad. Vonkajšia fasáda je z nehrdzavejúcej ocele a jemne odráža denné svetlo. Budova sa západnou stranou dotýka staršej budovy univerzity, zatiaľ čo severná strana je presklená a ponúka pohľad do útrob stavby.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Juan V _ LDN-MBL-CEU (@juanjovalmu),

Rozsiahly archív, knižnica či galéria

Názov budovy v sebe nesie uznanie pre medzinárodnú investičnú skupinu Investcorp, ktorá projekt aj samotnú výstavbu podporila. Okrem vonkajšku má tak čo ponúknuť aj vnútro stavby. Študentom je k dispozícii obrovská 117 miestna prednášková sála a rozsiahla knižnica. Taktiež nechýba archív s mnohými fotografickými a papierovými zbierkami, ktoré sú uložené podľa princípov ekologickej udržateľnosti, čím sa univerzita snaží upozorniť na potrebu diskusie o tejto téme. V budove tiež nájdete galériu so stálymi aj meniacimi sa expozíciami.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cerno (@cerno_group),

Verejné exkurzie

Pokiaľ nie ste študentom univerzity a túžite budovu vidieť na vlastné oči, je tu pre vás možnosť zúčastniť sa verejnej exkurzie. Exkurzie sa konajú vždy v stredu v poobedných hodinách, pričom je ale potrebné nahlásiť si termín dopredu. Zaujímavosťou je, že vstup je bezplatný s možnosťou dobrovoľnej dotácie pre zabezpečenie štipendií ponúkaných školou. Samotná prehliadka trvá 30 minút, počas ktorých navštívite galériu, prednáškovú sálu, knižnicu a pustia vás aj do čitárne archívu.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa NAARO (@studio_naaro),

Ocenili by ste možnosť štúdia v takejto netradične spracovanej budove? Dajte nám vedieť komentároch.

Andrea

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 0x
  • 4x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie