Dnes je 30.marca 2023, meniny má Vieroslava

Festivalu je zasvätená krása austrálskej flóry

Jeden z najstarších festivalov

Botanické záhrady v Kings Park slávia krásu divých kvetov už od roku 1963. S vyše 50-ročnou tradíciou, sa tak udalosť stáva jednou z najdlhšie organizovaných vôbec. Avšak samotná príprava festivalu nie je vôbec jednoduchá a vyžaduje si celoročné prípravy šikovného tímu záhradníkov, dobrovoľníkov, priateľov parku a sponzorov. Jednou zo sponzorujúcich spoločností je aj stávková firma Lotterywest, ktorá prispieva parku z peňazí, za ktoré ľudia kúpili nevýherné žreby. Aspoň sa prehráva o čosi ľahšie …

Ako to bolo tento rok?

Tento rok si celý tím pripravil pre svojich návštevníkov okolo 25 000 rastlín, ktoré pestovali počas celého roka. Ich jedinečnosť spočíva v tom, že všetky pochádzajú z miestnej prírody. Festival totiž oslavuje krásu flóry západnej Austrálie, ktorá je bohatá vďaka množstvu unikátnych rastlín, ktoré by ste len márne hľadali inde vo svete.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Beth Baker (@offpenphotography),

Festival tradične prebiehal počas celého septembra, práve na jar v čase najväčšieho rozkvetu záhrad. Áno, Austrálčania to majú presne opačne než my. Zatiaľ, čo sa u nás sfarbujú stromy a púšťame šarkany, u nich kvitnú kvety a stúpajú teploty. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Aspects of Kings Park • Perth (@aspectsofkingspark),

Brány botanických záhrad sú samozrejme otvorené počas celého roka a ak by ste mali náhodu cestu okolo, neváhajte Kings Park navštíviť. Na ich oficiálnej stránke nájdete informácie o všetkých pripravovaných udalostiach na celý rok. Ak sa vám páčia záhrady a parky, prinášame vám očarujúce oázy pokoja v centre veľkomiest

Záujmom organizátorov je, aby si krásu austrálskej prírody mohla vychutnať široká verejnosť a práve preto je vstup a mnoho aktivít počas festivalu úplne zadarmo. Tento cieľ sa organizátorom plní a návštevnosť festivalu je čoraz vyššia.

Páčil sa vám článok? Neváhajte a sledujte nás na našej facebookovej stránke a prispejte svojim postrehom či skúsenosťou s podobnou udalosťou aj do komentára. 

Baška 

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 0x
  • 6x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie