Dnes je 30.novembra 2022, meniny má Ondrej/Andrej

Počuli ste už o dome spájajúcom dva brehy?

Pôvodnou požiadavkou majiteľa, bolo vybudovať dva domy na oboch stranách rieky. Architekti Ivan Ovchinnikov a Lev Anisimov z BIO-architects si položili otázku, prečo stavať dva domy, keď môžu vybudovať jeden výnimočný? A tak sa pustili do projektu, ktorý predstavoval pre oboch skúsených architektov veľkú výzvu.

moderný industriálny interiér domu
Bio-architects využívajú pri realizácii projektov ekologické materiály. Presne takýto prístup si tento projekt vyžadoval. Stavba je v harmónii s ruskou prírodou aj vďaka použitým prírodným materiálom. Nosná konštrukciapodporné piliere sú vytvorené výhradne z dreva. Samotný interiér dizajnéri ladili do bielych a čiernych farieb, zjemňuje ich hnedá farba koženého nábytku a drevených prvkov

zaujímavý interiér kuchyňa jedáleň

Páčia sa vám netradičné stavby? Pozrite, ako sa dá stavba inšpirovať aj detskou fantáziou.

Dom spájajúci dva brehy je situovaný pri meste Zaokskiy. Celková rozloha je 150 m². Interiér celej stavby je krásne otvorený a ideálny na účely ateliéru, pracovného prostredia, či víkendového domčeka. 

Z vonkajšej strany je po celej dĺžke lemovaný drevenou terasou, ktorá sa tiahne až po tú hlavnú s veľkosťou 60 m². Chráni ju predĺžená strecha a zdobí starý strom. 

dom spájajúci dva brehy interiér

Napíšte nám do komentára, či sa vám originálny projekt páči a zdieľajte ho so svojimi priateľmi. Možno vnuknete myšlienku prepojiť dva brehy pomocou domu aj na Slovensku.

Matúš

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 2x
  • 0x
  • 7x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie