Rustikálny štýl – to je krb, drevo a vôňa domova

Rustikálny štýl vnáša do interiéru útulnosť, teplo domova a vôňu lesa. Tento vidiecky štýl obľubuje voľné tvary a prírodné materiály, je praktický a funkčný. Jeho obľúbenosť v poslednom čase veľmi vzrástla. Ľudia čoraz častejšie utekajú z miest na vidiek, vracajú sa k prírode, prírodným materiálom, objavujú čaro starých vecí a znova používajú to, čo by inak skončilo na smetisku. A robia dobre!

0
270
rustikálny štýl a nábytok
Photo by Vlada Karpovich from Pexels
Domov s charakterom

Kľúčom k modernému rustikálnemu dizajnu je otvorený pôdorys, nadrozmerné okná,  masívny nábytok a zachované prírodné architektonické prvky. Ak máte starší dom, tak zachovajte jeho charakter napríklad starou kamennou stenou. Ak staviate nový dom, použite drevo a kameň – napríklad v podobe kamenného krbu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Isabella Imprescia-Rutsch (@easydesign3000),

Rovnako dôležitý je strop – ideálny je drevený alebo s veľkými drevenými trámami. Pri zariaďovaní nechajte vyniknúť prírodnú stránku a pôvod vecí. Prirodzený až surový vzhľad dreva, textílie v prírodných a zemitých farbách a prevaha prírodných materiálov, to všetko rustikálny štýl dovoľuje.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Juan Ramírez (@rustiluz),

 „Tento štýl je ideálny pri zariaďovaní chaty či víkendového domčeka, no s dávkou citu si ho môžete dopriať aj v paneláku. Zásadným by však malo byť pravidlo menej je viac.“

K rustikálnym líniám bývania sa zaraďuje provensálsky, toskánsky, vidiecky štýl zo Španielska a dokonca aj severský štýl. Každý z nich má svoju regionálnu odlišnosť a čiastočne sa odlišuje aj farebnosťou.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Interior Inspiration (Rustic) (@rustichomes),

To, čo spája všetky štýly dohromady, je prirodzenosť, jednoduchosť a tradícia. Tieto štýly používajú v zásade len prírodné materiály a farby, ktoré človeka upokojujú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa N A T H A N L I N D B E R G (@nathanlindbergdesign),

Typické prvky rustikálneho štýlu sú:
  • otvorený pôdorys,
  • prírodné materiály – drevo, kameň, tehla,
  • prírodné textílie – ľan, vrecovina, bavlna, koža,
  • surový, masívny, neopracovaný nábytok,
  • remeselnícke detaily,
  • krb,
  • kockované vzory a florálne motívy,
  • svetlé, prírodné farby v interiéri

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Interior Inspiration (Rustic) (@rustichomes),

Zaujímate sa o pekné a dizajnové bývanie? Prečítajte si a pokračovanie! Dozviete sa  ako si môžete zariadiť v rustikálnom štýle aj vašu domácnosť. Sledujte nás!

LENKA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto