Zasklením balkóna zvýšite komfort svojho bývania

Váš krásny výhľad z balkóna na záhradu a okolitú prírodu podporíte skleneným zábradlím. Ak túžite po modernom balkóne, presklenie vám umožní tráviť na ňom čas celoročne. Zároveň na balkóne vytvorí bezpečnú bariéru.

0
105
biely bytový dom s preskleným balkónom a loggiou
Photo by Tam DV on Unsplash

Usaďte sa do pohodlného ratanového kresla so šálkou kávy a užite si nekonečný výhľad z vášho balkóna. Zasklený balkón je veľmi funkčný a estetický priestor. S citom a pritom výrazne, pozdvihne novostavbu aj rekonštruovanú budovu na nový level. Podľa čoho si vybrať?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa СТИЛИСТ-ИМИДЖМЕЙКЕР (@katrin_marun),

Výber typu zasklenia

Na trhu sú dostupné rôzne systémy zasklenia balkónov či lodžií. Od montáže klasiky – plnohodnotných plastových okien, cez posuvné rámové či bezrámové systémy s posuvom v drážkach alebo kvalitnejšie bezrámové fínske, alebo švédske systémy.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Amy Etchells (@geozium),

Rozdelenie zasklenia

Systémy zasklenia sa rozdeľujú podľa viacerých kritérií:

  • ak hovoríme primárne o úsporách, tak to je rozdelenie podľa počtu skiel, prípadne i hrúbky. Teda sú to systémy s jednosklom či systémy s viacsklom,
  • ak hovoríme primárne o estetike a často i o úžitkovej hodnote zasklenia balkóna či lodžie, delíme systémy na rámové a bezrámové.

Čo všetko zútulní a skrášli váš balkón či loggiu? Inšpirujte sa aj týmito prírodnými dekoráciami.

Bezpečná veterná bariéra

Sklenené zábradlie veľmi dobre odoláva extrémnym teplotám, mrazu a silným poveternostným zmenám. V chladnejšom prostredí pevné sklenené povrchy blokujú studený vietor a udržujú váš balkón trochu teplejší. V sychravom počasí zabráni preniknutiu dažďa. Okrem atraktívneho moderného dizajnu a bezproblémovej údržbe je sklenené zábradlie aj bezpečná veterná bariéra.

Údržba

Sklo nemá tendenciu praskať ani sa deformovať, ako napríklad drevo. Tým šetrí čas aj financie pri pravidelnej údržbe.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Patty (@bodhis.surf.shack),

Moni

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto