Biela farba, drsný betón a retro doplnky. Tento byt je paradoxný

Ako to vyzerá, keď je denné svetlo štýlovým interiérovým prvkom? V rekonštruovanom Byte I O sa podarilo otvoriť celú dispozíciu, prepojiť jednotlivé miestnosti a dosiahnuť maximálnu svetlosť. Jeho optimálnu orientáciu využil architekt skutočne sofistikovane. Pôvodný trojizbový byt sa premenil na otvorený loft. Predstavujeme byt plný paradoxov.

0
47
výrazný element - kruh v zrekonštruovanom byte nominovanom do súťaže
SAID | interierovy dizajn Foto | Jakub Gulyas
Zóny a svetlo

Nočnú časť sa podarilo oddeliť od dennej presklenou hrázdenou konštrukciou. Tá nahradila stenu s krídlovými dverami, čo ešte podporilo komfort svetlosti bytu. Priestor sa tak ľahko prispôsobí rôznym potrebám a situáciám. Keď si obyvatelia nadčasového domova želajú vytvoriť v spálni intímnejšiu atmosféru, jednoducho presklenú stenu zavrú. V byte prevláda prevažne biela farba. Ideálne ju však dopĺňajú rastliny okrasné listom a ich energia, ktorá si podmanila celý byt.

Jednoduché línie

V byte je šikovne vyriešený aj šatník a odkladací priestor. Nachádza sa priamo medzi obývačkou a spálňou ako tzv. walk through. Vertikálne plochy sú oslobodené od dekorácií. Na úkor vlastnej čistoty sa hojnosť prejavuje minimalistickým štýlom. „Must see“ celého objektu je jednoznačne geometrický tvar – kruh vyrezaný priamo do steny. Tento prvok slúži na prepojenie kuchyne s obývačkou a prezentuje jednoduchosť línií. Podlaha nekontrastuje so stropom, priam ho dopĺňa a podčiarkuje drsný charakter betónu. Na zjemnenie však architekt Alan Prekop využil prírodný materiál – drevo.

Nominovaný dizajn

V interiéri cítiť, že nadčasovosť aj retro štýl sa dajú spojiť v jednotnú konzistenciu. Vďaka dynamike a kreativite pôsobí priestor slobodne. Vzdušnosť bytu podporuje aj minimalistické interiérové zariadenie. Byt nominovaný na cenu INSAIDAWARDS2020 priťahuje pozornosť svojimi paradoxmi a silnou dispozíciou, ktorú sa podarilo pozitívne využiť.

Byt I O je kontroverzný práve pre tradičné materiály aplikované na netradičných miestach. Sú to napríklad betónové tvárnice, ktoré držia sklenú policu, alebo obklad položený priamo na stene v obývacej miestnosti. Biele obkladačky by človek čakal kdekoľvek inde…

Morena

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto