Dnes je 04.oktobra 2022, meniny má František

Klubovňa golfového ihriska s fasádou podobnou loptičkám

Spojenie so zemou

Golfový klub Lonsdale Links sa nachádza na polostrove Bellarine južne od Melbourne, kde je 18-jamkové ihrisko prepojené s piesočnými dunami, slanými močiarmi a mokraďami na okraji jazera Victoria. Klubovňa navrhnutá miestnym štúdiom Wood Marsh je umiestnená na hrebeni kopca, kde je možné ju zažiť z rôznych zorných línií. Tie sa vynárajú nad stromami pri navigácii golfistov po ihrisku.

Budova reaguje na pobrežné podnebie. Jej zakrivené steny sú zakončené textúrovanou omietkou, ktorá zdôrazňuje jeho robustnú konštrukciu a spojenie so zemou. „Rovnako ako staroveké ruiny, zmäkčené obrysy budovy majú byť začlenené do krajiny, ako keby tam boli odjakživa a budú ešte roky,“ povedal pre portál dezeen.com Roger Wood, riaditeľ Wood Marsh.

Materiály použité v exteriéri budovy majú surové, zvetrané povrchové úpravy, ktoré sú vhodné pre pobrežné prostredie. Hnedo vykreslené steny a tmavé drevo dopĺňa bronzová glazúra, ktorá odráža večerné svetlo.

Dve zo zakrivených stien rámujú vchod do klubovne a skrývajú väčšinu hmoty budovy. Nad prahom sa rozprestiera misková zinková strecha, ktorú lemujú štyri kruhové oranžové svetlá.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dezeen (@dezeen)

„Zakrivená strieška vstupu má lievikovitý efekt,“ dodal Wood. „Podobne sa podstatné steny krivia z oboch strán smerom k predným dverám. Tam, kde sa zakrivené steny stretávajú s bruchom vrchlíka, sa budova efektívne stláča, aby vtiahla návštevníkov.“

Výhľad na golfové ihrisko

Vnútri je kruhová predsieň spojená s drevenou chodbou, ktorá vedie hostí smerom k reštaurácii a salóniku golfistov. Tieto priestory sa obtáčajú okolo severnej a západnej strany budovy a poskytujú okná s výhľadom na jazero, golfové ihrisko a krajinu.

Na opačnom konci chodby od vchodu je stena vyrobená zo skladaných kameňov. Monolitický prvok obsahuje na svojej zadnej strane krb, ktorý tvorí ústredný bod klubovej miestnosti. Laminátové trámy a skladané akustické stropné panely vychádzajú z centrálne umiestnenej kamennej steny a priťahujú pohľad smerom k prírodnému prostrediu.

V salóniku a reštaurácii je k dispozícii žiarivý zelený koberec so zaoblenými hranami. Ten hravo evokuje golfové ihrisko. Mramorové povrchy použité na barovom pulte a povrchy v kúpeľniach dodávajú palete rafinovaných materiálov ďalší prírodný prvok.

Zaujala vás klubovňa pri golfovom ihrisku? Pre viac informácií nás nezabudnite sledovať na sociálnych sieťach.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 3x
  • 0x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie