Dnes je 05.oktobra 2022, meniny má Viera

Práčovňa snov s viac ako 200 000 kockami Lega

Konštrukčný materiál i hračky

Práčovňa snov obsahuje výrazné farby a geometrické tvary aplikované na práčkach a stenách obchodu na Bethnal Green Road vo východnom Londýne.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa StoneWars LEGO News Blog (@stonewarsde)

Súčasťou inštalácie je aj viac ako 200 000 kociek Lego, ktoré sa používajú ako konštrukčný materiál aj ako predmety na hranie. Deti sa môžu hrať a socializovať v priestore, ktorý zahŕňa aj skákacie podlahy, obriu nástennú maľbu Lego a automat na hračky.

Ilori chcel, aby inštalácia vzdala hold úlohe, ktorú môžu práčovne zohrávať v komunitách a zároveň využila tvorivý optimizmus detí na transformáciu každodenného obchodu. Podľa slov autora, ho pri tvorbe ovplyvnili spomienky z detstva, keď sa hral v miestnej práčovni na Essex Road v severnom Londýne, zatiaľ čo dospelí boli zaujatí praním.

“Bolo to miesto, kde som mohol snívať o veciach, ktoré som chcel dosiahnuť. Často zabúdame na svetské priestory, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri zbližovaní komunity a ľudí z rôznych kultúr a prostredí a zároveň poskytujú príležitosť deťom stretnúť sa, hrať sa a zdieľať nápady,“ povedal Ilori pre portál dezeen.com.

„Dúfam, že Launderette of Dreams inšpiruje dospelých aj deti, aby verili, že môžu snívať a tvoriť kdekoľvek,” dodal autor.

Autorovi pomohli aj deti

Ilori pozval deti zo svojej bývalej školy St Jude & St Paul’s C of E Primary School, do procesu návrhu. Počas návštevy miestnej práčovne ich nechal premýšľať o tom, ako by priestor prebudovali k lepšiemu a spojili ľudí v komunite. Ich nápady sformovali to, čo dnes tvorí Práčovňou snov.

Kľúčovým prvkom priestoru sú jeho práčky, ktoré obsahujú kaleidoskopické svetelné inštalácie a lego kreácie v bubnoch. Niektoré stroje sú interaktívne a dajú sa otáčať. Ďalšou hlavnou hernou oblasťou je nástenná stena Lego, ktorá umožňuje návštevníkom stavať, rozoberať a prestavovať dizajn pomocou kociek Lego.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa becky_sunshine (@becky_sunshine)

Inštalácia je súčasťou reklamnej kampane Lego Group’s Rebuild the World, ktorá oslavuje deti ako majstrov kreatívneho riešenia problémov.

Chceli by vaše deti navštíviť túto kúzelnú práčovňu? Opýtajte sa ich a určite nám dajte vedieť, čo si o nej myslia.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 3x
  • 6x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie