Dnes je 05.oktobra 2022, meniny má Viera

Pestrofarebné domčeky majú v LA pomôcť ľudom bez domova

Dôstojnosť a radosť pre budúcich obyvateľov

Whitsett West Tiny Home Village zaberá zvláštne tvarovaný úsek v severnom Hollywoode. Ten je dlhý, no široký len približne šesť metrov.

Komunita zahŕňa 150 lôžok v 77 jednotkách, ako aj hygienické prívesy, sklady, kancelárie a spoločné priestory. Integrovaná je aj potrebná infraštruktúra, ako je elektrina, dažďová kanalizácia, kanalizácia, voda.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lehrer Architects (@lehrerarchitects)

Ide o štvrtú spoluprácu tohto druhu za sedem mesiacov medzi Lehrer Architects a mestom Los Angeles. Jej výsledkom je vytvorenie prechodného bývania na nevyužívaných mestských pozemkoch vrátane dediny Alexandra Park.

„Po dokončení troch úspešných dedín Tiny Home Village, z ktorých každá sa nachádza vo veľmi odlišnom mestskom prostredí, bola práca na tejto lokalite mimoriadne uspokojivá,“ povedal Nerin Kadribegovic, partner Lehrer Architects.

„Zvláštnosť jeho tvaru a polohy nás prinútili použiť každý nástroj v našej dizajnovej palete, aby tento zabudnutý kúsok zeme priniesol dôstojnosť a radosť svojim budúcim obyvateľom,“ dodal pre portál dezeen.com.

Žiadanejšie miesto pre život

Uzamykateľné mikrodomy, v ktorých sa vyspí jedna alebo dve osoby, vyrába spoločnosť Pallet Shelter a dodáva ich na miesto nezmontované. Štruktúry s rozmermi 2,4 x 2,4 metra sú v bielej farbe, no architekti Lehrer ich vyzdobili v jasných odtieňoch, aby vytvorili žiadanejšie miesto na život.

Sú usporiadané v radoch smerujúcich do spoločných vonkajších priestorov, ktoré sú tiež farebne vzorované v modrej, zelenej a žltej farbe.

Osemmetrová zvuková bariéra blokuje hluk z priľahlej diaľnice a ponúka obyvateľom súkromie.

Rovnako ako predchádzajúce malé domovské dediny štúdia, Whitsett West je určený ako dočasné ubytovanie pre neubytovanú populáciu LA, ktorá sa odhaduje na viac ako 40 000 ľudí. Mesto za posledný rok postavilo osem týchto dedín a v súčasnosti má v pláne postaviť osem ďalších.

Čo si myslíte o tomto projekte, ktorý pomáha riešiť situáciu ľudí bez domova? Napíšte nám váš názor do komentára.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 6x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie