Dnes je 30.septembra 2023, meniny má Jarolím

Kaviareň a cukráreň pripomínajú palubu vesmírnej lode

Paluba vesmírnej lode

Prízemie vily z červených tehál slúži ako kaviareň a cukráreň pre spoločnosť Black Star Pastry. Linehouse so sídlom v Šanghaji navrhol jej priestor tak, aby vyvolal pocit, že ste vo vesmíre. Štúdio pokrylo steny kaviarne policami z nehrdzavejúcej ocele, ktoré obsahujú tisíce meteoritov. Regály sa tiahnu cez strop a vytvárajú klenutý tvar.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Linehouse (@line___house)

„Prízemie vyvoláva neuveriteľný pocit, že ste na palube vesmírnej lode,“ uviedlo podľa portálu dezeen.com štúdio.

Vedeli ste, že? Black Star Pastry je známa predajom jahodovo-melónového koláča, ktorý New York Times nazval najinstagramovanejším dezertom Austrálie.

Túto tému rozširuje i stojan s deviatimi levitujúcimi koláčmi. Otočné koláče vystavené v sklenených nádobách sú podporované magnetickou levitáciou.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Dane Currey (@danecurrey)

Atmosféra ako v múzeu

Na prízemí na nachádzajú aj obchodné priestory. Schodisko obložené hrubým betónovým terazzom vedie hostí na poschodie do jedálenského priestoru vo výstavnom štýle s názvom Black Star Gallery. Obsahuje umelecké diela štyroch začínajúcich medzinárodných umelcov, ktorých kurátorom je Louis Li, kreatívny riaditeľ Black Star Pastry, aby vytvorili imaginárne futuristické prostredie.

Strop je obložený kovovou mriežkou. Podlahu tvorí hrubá betónová liata terazzo dlažba, ktorá vytvára atmosféru ako v múzeu. Galéria môže slúžiť ako čajovňa v popoludňajších hodinách a koktailový salónik v noci.

Ako na vás pôsobí tento jedinečný interiér? Napíšte nám do komentára pod článkom.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 3x
  • 2x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie