Dnes je 26.novembra 2022, meniny má Kornel

„Earthships“ budovy z recyklovaného materiálu

Earthship je sebestačná stavba, ktorá je primárne určená pre trvalo udržateľné bývanie. Využíva prírodné zdroje na to, aby svojim obyvateľom sama zabezpečila tepelnú pohodu, pitnú vodu, elektrinu, jedlo a vysporiadanie sa s bio odpadom. Jej najväčšou výhodou teda je, že nemusí byť napojená na inžinierske siete. Zároveň je minimalizovaná ich závislosť na dodávkach služieb od tretích strán. Tento typ stavby bol navrhnutý v polovici 20. storočia Michaelom Reynoldsom, ktorý je majiteľom spoločnosti Earthship Biotecture v Taos v Novom Mexiku.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Xavier E. Garcia (@xeg1521),

Tieto budovy slúžia ako sebestačné domy, ktoré používajú “termomasu” k uchovaniu tepelnej energie zo slnka. Ventilácia na reguláciu teploty vo vnútri funguje na princípe komínového efektu (teplejší vzduch samovoľne stúpa nahor). Na fungovanie využívajú tieto stavby najmä slnečnú energiu a dažďovú vodu. Spoznajte týchto 6 zaujímavých spôsobov ako využiť dažďovú vodu a ušetrite.

Miestnosti v takýchto stavbách sú často vytvarované do tvaru podkovy, aby sa čo najviac zvýšil zisk tepelnej energie počas zimných mesiacov. Hrubé múry z pneumatík naplnených hlinou poskytujú tepelnú masu, ktorá prirodzene reguluje teplotu vo vnútri, či je vonku teplo alebo zima.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Solar Energy Power (@solarroom),

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Solar Energy Power (@solarroom),

Pokiaľ sa vám článok páčil, nezabudnite nám dať lajk a do komentára napíšte, či by ste si vedeli predstaviť bývať v takomto dome. 

Martin

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 4x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie