Dnes je 05.oktobra 2022, meniny má Viera

Reštaurácia so stropom inšpirovaným starovekými ruinami

Čím je inšpirovaný strop?

Monteon Arquitectos Asociados bolo inšpirované k vytvoreniu stropu po zhliadnutí fotografie Casas Grandes, inak známej ako Paquimé. Toto archeologické nálezisko nachádzajúce sa v Chihuahua v severnom Mexiku obsahuje architektonické ruiny veľkej predkolumbovskej osady. Obyvatelia tu žili v zložitých viacposchodových domoch, ktoré boli vyrobené z nepálenej hliny.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa VENENO. (@veneno.restaurante)

Predlohy boli prevzaté z obrázka miesta Casas Grandes a potom pomocou tepelného tvarovania replikované na deväť panelov z recyklovaného polystyrénu. Tie boli potom natreté smaltom na vodnej báze a usporiadané na strope tak, aby tvorili prevažne náhodný vzor. Časti panelov boli prispôsobené tak, aby obsahovali bodové svetlá.

Nezaostáva ani interiér

Interiér bol inšpirovaný hlinenými domami, ktoré boli kedysi súčasťou Casas Grandas. Zvyšok reštaurácie preto vyzerá, akoby bol vyrezaný zo zeme. Všetky steny sú potiahnuté pieskovou omietkou, ktorá bola vyrobená na mieru pre reštauráciu.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa VENENO. (@veneno.restaurante)

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa VENENO. (@veneno.restaurante)

Rovnaká omietka je aplikovaná aj na nízko položené priečky, ktoré oddeľujú skupiny sedení v rámci reštaurácie. Každá priečka bola zakončená šikmými hranami. Jedálenské stoly boli vyrobené zo svetlého dreva a spárované so stoličkami s tkanými operadlami vyrobenými z kože.

Koktejlový bar sa nachádza v zadnej časti miestnosti, kde je stena prešpikovaná výklenkami v organickom tvare. Na nich sú vystavené fľaše s alkoholom a ručne vyrezávaný riad. Hneď vpredu je dlhý drevený pult, ktorý je osvetlený guľovitými závesnými lampami.

Ako na vás pôsobí tento nevšedný interiér? Napíšte nám do komentára.

Mirka

Miroslava Kršková
Email Miroslava Kršková

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 2x
  • 1x
  • 2x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie