Dnes je 04.júla 2022, meniny má Prokop

Víťazné interiéry súťaže INSAID AWARDS 2020

Pekný interiér si vyberáme pre život, prácu, stravovanie a rozličné voľnočasové aktivity. Všetci prirodzene túžime po zveľadenom a kultivovanom priestore, ktorý nás obklopuje. Čo je však pekný interiér? Pýtali sme sa samotných autorov.

„Pomerne mladé odvetvie – interiérové dizajnérstvo – je častokrát mylne prezentované ako dekorovanie interiéru. Táto odborná profesia je však oveľa rozmanitejšia. Profesionáli z odvetvia musia aktívne participovať so špecialistami z rozličných oblastí stavebníctva, inžinierstva, ale aj so zadávateľmi, investormi a dodávateľmi…“

Súťaž INSAID AWARDS 2020 poskytla interiérovým dizajnérom a architektom z celého Slovenska príležitosť ukázať svoju prácu. Prostredníctvom takýchto súťaží sa dajú zdieľať dizajnérske koncepcie, predstavovať kreatívne riešenia a skúmať spôsoby myslenia. Hľadať nové spôsoby riešení je cieľom každého profesionála. Výnimkou nie sú ani dizajnéri a architekti. Tento ročník sa aj napriek ťažkostiam spôsobeným pandémiou úspešne ukončil a my vám predstavujeme víťazov, ktorí získali ocenenie.

Privátny interiér – Alan Prekop – Byt I O

Odbornú porotu na čele s predsedom Predstavenstva Slovenskej komory architektov (SKA) Iľjom Skočekom očaril v tejto kategórii nadčasový interiér priťahujúci pozornosť predovšetkým svojimi paradoxmi a maximálnym využitím svetla a orientácie. Viac o byte I O v našom článku.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alan Prekop (@alan.prekop)

Pracovisko – Architekti Šebo Lichý – Erste

Firemné prostredie mnoho vypovedá o pracovnej filozofii a kultúre, ktorá na pracovisku vládne. Laureát v kategórii pracovisko je inšpiratívnym príkladom toho, že pracovné prostredie má istú noblesu a nesie výrazné prvky moderného dizajnu 21. storočia. Interiér prešiel výraznou transformáciou a výsledok je ohromný. Viac informácií o interiéri Erste nájdete aj tu.

zázemie pre mladý kolektív vo firme - kancelárie v cyklaménovej farbe s kreslami a gaučom
SAID |
interierovy dizajn Foto | Martin Žilka
Obchod – Pavel Suchánek – Avion Gastro pasáž

Optický klam a kaskádové sedenie. Túto kombináciu zvolili architekti, ktorí zvíťazili v kategórii obchod. Inovatívnym riešením pretvorili klasický foodcourt v obchodnom centre Avion na zážitkový priestor, ktorého úžitková plocha vzrástla trojnásobne. Ambiciózne zmeny priniesli Gastro pasáži úplne novú identitu aj ocenenie.

kaskádové kvetináče a tribúna ústiaca do exteriérovej terasy
SAID, Foto: Bedrich Schreiber
Horeca – Grau+Gut Gut – bistro SOHO

Víťaz v kategórii Horeca udal trend a štýl viacerým prevádzkam exkluzívneho bistra nesúceho názov SOHO. Priestor si porotu získal nielen svojou špecifickou priznanou konštrukciou a hodnoverným prevedením, ale aj motívom vlny. Čím ešte prekvapuje? Zistíte v našom článku.

interiér bistra SOHO s mobilitárom z bukovej preglejky
SAID , Foto | Juraj Chlpík
Občiansky interiér – Lang Benedek associatedarchitects – Rekonštrukcia multifunkčnej sály pod kostolom Dona Bosca na Dornkapli v Trnávke

Komunitný život je pre obyvateľov každého mesta nesmierne dôležitý. Multifunkčná sála na Trnávke v Bratislave predviedla celý svoj potenciál natoľko, že zaujala aj porotu a v kategórii občiansky interiér zvíťazila. Funkčné zmeny, ktoré na počiatku vôbec neboli plánované, sa preukázali ako nevyhnutné a kvalitu komunitného života posunuli na vyššiu úroveň.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa LANG BENEDEK ARCHITECTS (@langbenedekarchitects)

Študentský koncept – Anna Božiková – Fínska sauna SAUNAIRY

Špekulovať, ako ešte zvýšiť komfort pri oddychovaní, sa vypláca! Konštrukcia sauny od študentky Anny Božikovej získala ocenenie v kategórii  študentský koncept. Autorka projektu sa rozhodla škandinávsku aktivitu upraviť podľa svojich predstáv a jej sauna si vybojovala prvé miesto v súťaži INSAID AWARDS 2020.

fínska sauna od študentky Anny Božikovej
INSAID AWARDS 2020, víťazný projekt v študentskej kategórii
Cit pre harmóniu

Interiérový dizajn nie je len o štýle, využitom materiáli a pekných interiérových doplnkoch. V dizajne sa zohľadňujú environmentálne aspekty, kultúrne dopady, sociálne hľadisko, priestorové plánovanie či udržateľnosť. Dizajn má uspokojiť nároky, vytvárať harmóniu medzi interiérom a exteriérom a v neposlednom rade prepájať funkčnosť s estetikou. Architektúra je odvetvím spájajúcim stále nové inovatívne prístupy a moderné koncepcie využitia. Musí spĺňať náročné technické požiadavky, kvalitatívne požiadavky a otázky udržateľnosti.

Priestory, v ktorých bývame, pracujeme a trávime voľný čas, sú závislé od architektúry a dizajnu. Všetky zapojené projekty boli pre realizátorov výzvou, ktorú sa im podarilo naplniť tak, aby viedli k spokojnosti užívateľov aj realizátorov.

Gratulujeme všetkým víťazom k oceneniu!

Ktorý zo zapojených interiérov bol váš favorit? Napíšte nám, čo si myslíte o práci architekta či interiérového dizajnéra. Budeme sa tešiť.

Morena

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 5x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14